Уряд готує зміни щодо продажу нерухомості: чим більше угод, тим більші податки

Все про економіку та фінанси

Підготовлений Кабміном законопроект про внесення змін у Податковий кодекс хоча й не передбачає зміни чинних ставок оподаткування при укладенні однієї угоди з нерухомістю на рік, але підвищує ставки для кожної наступної операції, пише "Економічна правда".

Так, зараз при продажі нерухомості (квартири, будинку, ділянки) не частіше разу на рік та при умові володіння нею понад три роки українці сплачують державі 2%: 1% до Пенсійного фонду і 1% - мито.

Якщо ж протягом року таких об`єктів нерухомості продається кілька, то з кожної угоди продавцю потрібно сплатити додатково 5% податку на доходи фізосіб та 1,5% військового збору. За таких умов продаж квартир забудовниками - фізичними особами є досить поширеною і вигідною операцією.

Якби квартири продавали через фірму, то з отриманого прибутку забудовнику довелось би сплатити державі 18%. Менша ставка дає можливість встановлювати трохи нижчі ціни. Тим паче, що сплата 5% та 1,5% все одно лягає на плечі покупця.

Планується, що цю схему має побороти уточнення, яке є в урядовому законопроєкті, - воно залишає чинні ставки оподаткування при укладенні однієї угоди з нерухомістю на рік і підвищує ставки для кожної наступної.

Зокрема, якщо особа вирішила протягом року продати два об`єкти нерухомості, то з другої угоди доведеться сплатити 5% (ПДФО) та 1,5% (військовий збір).

А дохід з кожної наступної операції оподатковуватиметься за звичною для фізосіб ставкою 18%. До яких треба додати ще 1,5% військового збору.

"Після ухвалення цих змін до Податкового кодексу схеми з продажу квартир через фізосіб втратять сенс, бо ставка основного податку становитиме 18%.

Більше того - продавати нерухомість через компанію-забудовника стане вигідніше, бо в цьому випадку об`єктом оподаткування буде не дохід, а прибуток, тобто суму до оподаткування можна зменшити на витрати.

Ліквідація схеми з мінімізації оподаткування може вдарити по забудовниках, які перекладуть додаткові (законні) податкові нарахування на покупців квартир та піднімуть ціни", - йдеться у статті.