2 тис грн - дорослим, 3 тис грн - дітям: для 248 тис переселенців перераховано 1,2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Міністр соцполітики Марина Лазебна повідомила, що протягом квітня на виплату допомоги на проживання спрямовано до Ощадбанку більше 1,2 млрд грн - за рахунок цих коштів допомогу отримають близько 248 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначається, Ощадбанк перераховує кошти на рахунки людей в українських банках, які отримувачі допомоги вказали у заявах на виплати.

До кінця квітня передбачено подальше перерахування коштів на виплату допомоги на проживання з урахуванням того, що процес реєстрації внутрішньо переміщених осіб триває, а також того, що уряд продовжив до кінця квітня строк подання заяв на отримання допомоги, відповідно до яких допомога на проживання заявникам виплачуватиметься, починаючи з березня.

Відповідно до рішення уряду, допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених особу наступних розмірах:

- для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень;
- для інших осіб — 2 000 гривень.

«Я сподіваюсь, що днями заяву на допомогу на проживання можна буде подати через Дію, і це надасть можливість всім, хто потребує допомоги, звернутись за нею без черг та зайвих документів.

Наступне наше завдання – надати статус внутрішньо переміщених осіб та допомогу на проживання людям з деокупованих територій, у яких зруйноване житло, навіть якщо вони нікуди не переїжджали. Адже проживати в своєму помешканні вони не можуть» - зазначила Марина Лазебна.

За даними Мінсоцполітики, станом на сьогодні більше 1,4 мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи.

«Це люди, які опинились в іншому місті, часто без необхідних речей, з дітьми та літніми родичами. Їм потрібно житло, елементарні речі - їжа, медикаменти та засоби гігієни на перший час, а в подальшому - робота. Тому держава під час воєнного стану, навіть в умовах вкрай обмежених ресурсів, впровадила систему взаємопов’язаних програм, які допомагають людям вирішити ці питання.

Ми знаємо, що через велику кількість вимушено переміщених людей, в багатьох громадах утворили великі черги на реєстрацію.

Але у найближчі дні, я сподіваюсь, що навіть від завтра, стати на облік як внутрішньо переміщена особа та подати заву на допомогу на проживання можна буде через "Дію", не виходячи з дому без черг та зайвих паперів», - прокоментувала Марина Лазебна.

Ще інформація Мінсоцполітики:

"Для допомоги тим, хто внаслідок війни втратив роботу, уряд вже виплатив по 6500 гривень, тобто по одній мінімальній зарплаті п’яти мільйонам людей.

Зараз ця програма закінчилась, але натомість Кабмін запустив програму підтримки роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб. Держава співфінансує роботодавцям витрати на оплату праці прийнятих на роботу переселенців в розмірі мінімальної зарплати, тобто 6500 гривень, протягом двох місяців.

Також спільно з трьома структурами ООН Уряд запускає додаткові програми підтримки найбільш вразливих категорій.

В рамках таких програм люди отримають допомогу строком на три місяці та розміром 2220 гривень на місяць додатково до інших допомог.

Вже запрацювала така програма з ЮНІСЕФ, подати заявку на неї можна онлайн. Вона надається родинам з трьома дітьми і більше якщо одна дитина має вік до двох років, а також родинам з двома дітьми і більше, якщо одна дитина з інвалідністю.

Дві інші програми – з Всесвітньою продовольчою програмо ООН та з Управлінням верховного комісара у справах біженців ООН – запрацюють найближчим часом. Зараз завершується погодження з міжнародними партнерами профілів груп, яким надаватиметься допомога".