Уряд дав держгарантію для Концерну РРТ під залучення позики на 490 млн грн

Все про економіку та фінанси

Держспецзв’язку повідомляє, що Кабмін підтримав постанову про залучення під держгарантії коштів для будівництва державної цифрової телемережі.

Як зазначається, новий мультиплекс МХ-7 забезпечить 90% українців телебаченням, у т.ч. у віддалених та прикордонних регіонах, куди раніше сигнал вітчизняних каналів не надходив.

Для цього Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (Концерн РРТ), що перебуває у сфері управління адміністрації Держспецзв’язку, залучає 490 млн грн кредитних коштів (під держгарантії)

«Розвиток інформаційної інфраструктури є першочерговим завданням держави в умовах гібридної війни. Це – питання гарантування інформаційної безпеки, національних інтересів і протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу, зокрема з боку країни-агресора. Саме тому існує нагальна потреба у побудові державного сегменту системи цифрового телемовлення», – коментує необхідність ухвалення постанови голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Концерн РРТ забезпечує інформаційну безпеку держави, в тому числі й на кордоні із тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим, у Донецькій і Луганській областях та в інших регіонах України.

«Зараз Концерн РРТ готовий побудувати цифрову телевізійну мережу в метровому діапазоні, для цього у нас є відповідна інфраструктура та досвід будівництва мереж, але реалізація проєкту потребує значних фінансових ресурсів. Урядова гарантія під залучення кредитів дає можливість розпочати розбудову МХ-7», – обґрунтовує необхідність надання кредитних коштів керівник Концерну РРТ Кирило Данилов.