Урсула фон дер Ляєн: висновок Єврокомісії - за заслуги України, а не тому, що йде війна

Все про економіку та фінанси

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявляє, що рішення рекомендувати надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу базувалося на заслугах країни, а не тому, що триває війна, яку проти неї розв`язала Росія. Про це вона сказала у п`ятницю у Брюсселі на прес-конференції, відповідаючи на запитання, пише "Інтерфакс-Україна".

"Увесь процес (ухвалення рішення) ґрунтувався на досягненнях і був зроблений відповідно до правил. Ми деталізували, що має бути зроблено. Україна вже досягла багато. Прогрес за останні вісім років, реформи, які було проведено, покращення, які було зроблено, робота, яку було виконано разом з нами, демонструють, що справді є прогрес. Спираючись на досягнення, Україні було рекомендовано надати не лише європейську перспективу, а й статус кандидата", - констатувала президент Єврокомісії.

При цьому вона зазначила, що у Брюсселі відомо, що "багато роботи ще має бути виконано". "Країна сама хоче провести ці реформи, оскільки вона виграє від них", - додала фон дер Ляєн. 

Разом з тим, президент Франції Емманюель Макрон каже, що в нормальних умовах Україна не могла б претендувати на отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.Про це він заявив в інтерв’ю французькому телеканалу BFMTV, повертаючись із візиту в Київ, пише "Європейська правда".

"Україна в нормальних умовах не мала б бути кандидатом", – зазначив президент Франції, додавши, що обставини війни Росії проти України змінили ситуацію.

Макрон нагадав, що після затвердження рішення про кандидатський статус України буде викладена "дорожня карта" реформ, які Київ має виконати для подальшого руху заявки на членство в ЄС.

На його думку, підтримка кандидатського статусу – "це сильний політичний сигнал" підтримки України, а також "сигнал, спрямований Росії".

"Ми взяли на себе цей рух у бік Європи. Ми підготували його в цій кімнаті (інтерв’ю записувалося у вагоні, яким західні лідери вирушили до Києва) з канцлером Шольцом і прем’єром Маріо Драгі. Українці очікували на європейський консенсус", – додав Макрон.