Аналітики: у 2016 році курс може скласти 27 грн/дол., а інфляція - 25%

Все про економіку та фінанси

За прогнозами експертів Unicredit Bank, у 2016 році реальний ВВП України зросте на 1%, інфляція складе 22-25%, а курс буде в діапазоні 24-27 гривні за долар.

«Серед основних ризиків для економіки в 2016 можна виділити високу інфляцію, фіскальну діру Пенсійного фонду, відсутність стимулу підприємницької діяльності, слабку конкурентоспроможність українського експорту, провал цілого ряду реформ і масову корупцію.

Після двох років економічного спаду ми не очікуємо швидкого відновлення економіки України. Несприятлива глобальна макроекономічна середа, спадний тренд світових цін на сировинні товари, закритий доступ до глобальних ринків капіталу, далеко не ідеальний бізнес-клімат і слабка купівельна здібності будуть тиснути на відновлення економіки України в наступному році», - констатували фахівці.

Нагадаємо, що уряд підготував проект держбюджету на 2016 рік на основі прогнозу зростання ВВП у настуному році на 2%, споживчої інфляції (грудень до грудня попереднього року) на рівні 12%, середньорічного курсу гривні 24,1 грн за долар (на кінець 2016 року - на рівні 24.4 грн за долар).