"Укрзалізниця" шукає $116 млн для погашення боргу перед Сбербанком

Все про економіку та фінанси

Агентство S&P знизило рейтинг "Укрзалізниці" (УЗ) з рівня "В-" до "ССС" у зв`язку зі збільшенням ризиків рефінансування, пише "Інтерфакс-Україна".

"Термін погашення кредиту АТ "Укрзалізниця" в розмірі $116 млн в місцевому банку - 30 травня 2021 року. Компанія опрацьовує різні варіанти рефінансування, але ще не забезпечила його для цього платежу. Ліквідність UR обмежена, а ринки капіталу залишаються нестабільними, тому ми вважаємо, що наразі компанія залежить від сприятливих ділових і фінансових умов для своєчасного виконання своїх фінансових зобов`язань (...) Ми знижуємо наш довгостроковий кредитний рейтинг емітента UR до "CCC" з "B-" і поміщаємо рейтинг у CreditWatch із негативним прогнозом", - зазначено в повідомленні на сайті агентства.

У свою чергу в "Укрзалізниці" заявили, що причиною рішення агентства знизити рейтинг є виключно методологія S&P щодо визначення рівня рейтингу залежно від часу, який залишився до чергової дати погашення боргу.

"Єдиним чинником цього рішення є наближення у ковідних обставинах термінів погашення частини кредиту на користь АТ "Сбербанк", які припадають на 30 травня поточного року. Як відомо і фінансовому ринку, і агентству, "Укрзалізниця" працює над декількома варіантами рефінансування зазначеного боргу та безсумнівно не допустить невиконання зобов`язань за запозиченнями", - наголошено у повідомленні на сайті УЗ. 

Детальніше про борги УЗ перед Сбербанком та іншими кредиторами - тут і тут.

S&P зазначає, що, як і очікувалося, результати УЗ за 2020 рік були слабкими на тлі зниження обсягів вантажоперевезень і обмежень пасажиропотоку через COVID-19. Виручка від вантажних перевезень знизилася на 10%, а виручка від пасажирських перевезень - на 59% в порівнянні з 2019 роком. Скориговані кошти від операцій (FFO) до боргу склали 17% в 2020 році в порівнянні з 37% в 2019-му.

"У 2021 році ми очікуємо, що FFO до боргу складе близько 30%. Це пов`язано з тим, що ми прогнозуємо відновлення обсягів вантажних перевезень, яке почалося тільки в березні, тому очікуємо, що УЗ буде генерувати велику частину своїх операційних грошових потоків в 2021 році в другій половині року", - вважають в агентстві.

Говорячи про капітальні вкладення компанії в 2021 році, в S&P прогнозують їх в розмірі 10-15 млрд грн в порівнянні з потенційними інвестиційними потребами УЗ до 27 млрд грн і капітальними витратами на технічне обслуговування в розмірі 6-7 млрд грн.

"Розміщення на CreditWatch з негативним прогнозом вказує, що ми можемо знизити наш рейтинг по "Укрзалізниці", якщо порахуємо, що вона не зможе рефінансувати свій кредит в місцевому банку з терміном погашення до 30 травня 2021 року", - йдеться в повідомленні.

При цьому агентство зауважує, що якщо УЗ забезпечить довгострокове рефінансування до настання терміну погашення або накопичить достатню ліквідність для погашення кредиту, то рейтинг може бути підвищений до "CCC +".