"Укрзалізниця" підписала угоду про добудову Дарницького мосту за 1,15 млрд грн

Все про економіку та фінанси

"Південно-Західна залізниця" підписала контракт на 1,15 млрд грн з компанією "Автострада" на проведення будівельних робіт на залізнично-автомобільному мосту через Дніпро в Києві. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури, констатує Liga.net.

Згідно з контрактом, завершення будівництва Дарницького моста включає добудову автомобільних з`їздів на лівому березі Дніпра. Всі роботи повинні бути закінчені до 31 грудня 2022 року.

На правому березі автодорожня розв`язка виходить на Наддніпрянське шосе – тут готовність 100%, вказують у Мінінфраструктури.

На лівому березі міст веде до розв`язки на Дніпровській набережній, а також включає дорогу вздовж залізничних колій через Харківський шляхопровід у напрямку станції Дарниця на лівому березі.

На з`їзді на Дніпровську набережну виконані всі необхідні підготовчі роботи: зведені 16 опор із 21, змонтована третина всіх металоконструкцій прогонових будов.

Відсутність всього комплексу розв`язок і освітлення стали причиною того, що транспорт не може використовувати Дарницький міст, як це передбачено проєктом.

В результаті виникає дисбаланс транспортних потоків: сусідні мости – Південний і міст ім. Патона – значно перевантажені, тоді як Дарницький має суттєвий резерв пропускної здатності. Причому, цей мостовий перехід має шість смуг руху, по три в кожному напрямку, і його пропускна здатність – 35 000 автомобілів на добу.

Бенефіціаром підрядника, компанії Автострада, до кінця 2017 був німець Цахаріас Вальтер. Зараз через холдинг MC Capital компанія належить бізнесмену Максиму Шкілю, свідчать дані в реєстрі юросіб Мін`юсту.

Будівництво Дарницького автомобільного моста почали в 2004 році. Об`єкт частково відкрили в 2010-2011 роках, але закінчити роботи не вдалося, і він понад 10 років знаходиться в статусі будівельного майданчика. Наразі на мосту відсутні автомобільні заїзди на лівому березі Дніпра. Заїзди на правому березі побудовані.

11 липня 2020 року Київавтодор оцінив вартість робіт із завершення будівництва Дарницького моста через Дніпро в Києві в 1,2 млрд грн. 3 березня 2021 року в Укравтодорі пообіцяли добудувати Дарницький міст до кінця 2021 року. В кінці травня Укрзалізниця оголосила відповідний тендер на 1,2 млрд грн. 10 вересня оголошені результати тендеру.