УЗ купить 100 пасажирських вагонів у Крюківського заводу: підписано угоду

Все про економіку та фінанси

"Укрзалізниця" повідомляє, що підписала угоду з Крюківським вагонобудівним заводом на постачання 100 пасажирських вагонів. Закупівля цієї партії вагонів вперше в історії України проводиться за бюджетні кошти.

Планується, що перша партія вагонів, не менше 20 одиниць, буде поставлена залізничникам уже до кінця цього року. «Ці вагони будуть задіяні для перевезення пасажирів на найпопулярніших напрямках. Усі законтрактовані вагони в рамках підписаного контракту виробник має поставити до кінця наступного року. Тобто вони вийдуть на маршрут до пікових зимових перевезень сезону 2022-2023», — зазначив в.о. глави "Укрзалізниці" Іван Юрик.

Так, у рамках договору КВБЗ має побудувати та поставити Укрзалізниці 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда. Вагони будуть обладнані кондиціонерами, вакуумними туалетами, у кожному купе передбачені розетки, енергозберігаюче освітлення тощо.

Нагадаємо, у 2021 році в бюджеті України передбачено 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Придбання вагонів проводиться за переговорною процедурою. За результатами процедури вийшли на договірну ціну вагона, яку компанія отримає у 2021-2022 роках, проіндексовану лише на 6% (у базовій комплектації) до ціни попередньої тендерної поставки 2018 року.