"Укртрансгаз" відсудив в ОПЗ 266 млн грн

Все про економіку та фінанси

10.03.2021 Госпсуд Одеської області частково задовольнив позов “Укртрансгазу” до “Одеського припортового заводу” (в справі №916/1577/19) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 266,4 млн грн “безпідставно набутого майна” (газу).

Згідно з судовими матеріалами, “Укртрансгаз” посилався на те, що “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) безпідставно відібрав з газотранспортної системи в червні 2016 року 53 254 тис кубів газу, “тобто більше, ніж було погоджено поданою відповідачем номінацією від 19.05.2016” (цитата).

Ще цитата з судового рішення:

“Оскільки обов’язок позивача у спірних відносинах щодо здійснення балансування обсягів природного газу був відсутній, тому суд вважає, що відібраний відповідачем з ресурсів позивача у червні 2016 року природний газ понад погоджену номінацію у обсязі 53253,949 тис.куб.м. був отриманий відповідачем безпідставно та поза межами договірних відносин сторін, при цьому такий відбір не ґрунтується на прямій вказівці закону.

<...> Позивачем доведено, а відповідачем належним чином не спростовано, що спірний природний газ, який безпідставно був відібраний відповідачем, належав позивачу.

<...> Оскільки з пояснень відповідача не вбачається можливості повернути позивачу безпідставно набуте майно в натурі, суд вважає, що в цьому випадку права позивача мають бути захищені за рахунок відшкодування відповідачем вартості цього майна, визначеної на момент розгляду судом цієї справи”.