"Укртрансгаз" отримав перший платіж від "МГУ" за "Оператора ГТС" на 3,85 млрд грн

Все про економіку та фінанси

“Нафтогаз” у звітності констатує, що на 1 січня 2020 року його зобов’язання та зобов’язання “Укртрансгазу” щодо експлуатації державної газотранспортної інфраструктури були припинені. 100% статутного капіталу ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” було передано АТ “Магістральні газопроводи України” за договором купівлі-продажу.

Як зазначено в договорі купівлі-продажу, група має право на початковий фіксований платіж у розмірі 3,87 млрд грн і “регулярні перемінні платежі протягом 15 років на основі динамічної ціни, розрахованої відповідно до формули, узгодженої сторонами” (цитата).

На момент продажу ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” справедлива вартість змінної компенсації до отримання була визначена у розмірі 81,3 млрд грн.

Крім того, 1 січня 2020 року АТ "Укртрансгаз" продало власний природний газ, необхідний для функціонування системи ТОВ "Оператор газотранспортної системи України”, на суму 4,53 млрд грн.

Група “Нафтогаз” отримала початковий фіксований платіж у розмірі 3,85 млрд грн наприкінці 2020 року.

Раніше повідомлялося, що згідно з угодою купівлі-продажу ГТС від 2019 року між Укртрансгазом (входить до групи "Нафтогаз") і "Магістральними газопроводами України" (МГУ, володіє ОГТСУ; компанія належить державі в особі Кабміну, який передав акції в управління Мінфіну), весь прибуток ОГТСУ за винятком податків буде перераховуватися "Укртрансгазу" в найближчі 15 років.