"Укртрансгаз" не зміг відсудити 148 млн грн у "Хмельницькгазу" Фірташа

Все про економіку та фінанси

18.01.2022 Північно-західний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу "Укртрансгазу" й залишив без змін рішення Госпсуду Хмельницької області від 05.10.2021 (у справі №924/1153/19), яким держкомпанії знову ж таки було відмовлено в задоволенні позову до "Хмельницькгазу" про стягнення 148,4 млн грн заборгованості за негативні щодобові небаланси в березні-червні 2019 року.

“Укртрансгаз” входить у групу "Нафтогаз", забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації й будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. До 1 січня 2020 року “Укртрансгаз” також управляв українською газотранспортною системою. Однак після завершення анбандлінгу цю функцію виконує “Оператор ГТС” (у жовтні заявляв про борг обл- і міськгазів зі відібраний газ на 10,9 млрд грн, у т.ч. групи "імені" Фірташа - на 7,7 млрд грн).

Раніше “Укртрансгаз” повідомляв, що учасники ринку заборгували йому за негативні небаланси у 2016-2019 роках 43,6 млрд грн. При цьому держкомпанія подала 68 позовів на 45,4 млрд грн (з урахуванням штрафних санкцій).

“Хмельницькгаз” входить у групу РГК (Регіональна газова компанія), яку пов’язують з Дмитром Фірташем. За оцінками учасників ринку, ця група контролює близько 70% розподілу газу в Україні.

За даними "Нафтогазу", на 05.05.2021 заборгованість усіх регіональних газозбутових підприємств перед ним становила 23,6 млрд грн.

За оцінками учасників ринку, група "РГК" Фірташа контролює близько 70% розподілу газу в Україні.

Нагадаємо, на початку червня 2021 року ДБР провело обшуки в 37 операторів газорозподільних систем, в Міненерго, НКРЕКП.

"У 2017 році тодішні посадовці Міненерговугілля у змові з «обл-, міськгазами» уклали з 37 приватними операторами договори, у яких передбачено безоплатне користування державним майном. За три роки внаслідок вказаних дій державі завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень", - констатували в ДБР.

У червні-2021 президент Володимир Зеленський підписав указ про рішення РНБО ввести санкції проти Дмитра Фірташа.

США вимагають екстрадиції Д. Фірташа з Австрії.

Про судові спори групи "Нафтогазу" з компаніями, близькими до Фірташа, - тут, туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут.

Про відмову Верховного Суду дати дозвіл компанії Фірташа на стягнення 250 млн дол з ОПЗ - тут.

Про відмову Верховного Суду визнати недійсним договір про передачу державою для Фірташа газових мереж - тут.