"Укрпідшипник" Клюєвих має повернути Укрексімбанку понад 41 млн євро, - рішення суду

Все про економіку та фінанси

26 листопада Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов Укрексімбанку, вирішивши стягнути на його користь з ПрАТ «Укрпідшипник» (кінцеві бенефіціари – брати Клюєві) понад 41 млн євро в рамках заборгованості по кредитному договору (з доповненнями) від 2006 року.

Водночас суд відмовив у поширенні боргових претензій держбанку на «нечужі» для «Укрпідшипника» ПрАТ "Костянтинівський металургійний завод", ПАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" та ПрАТ "Артемівський машинобудівний завод "ВІСТЕК". За визначенням суду, їх зобов’язання як поручителів припинилися (підставою для відповідних клопотань відповідачів називалося, зокрема, збільшення обсягу відповідальності як поручителів без отримання на те згоди).

Нагадаємо, що збиток Укрексімбанку за січень-вересень склав 8,33 млрд грн. У 2014 році він задекларував збиток 9,8 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 11,25 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 64,8%.

За попередніми оцінками Мінфіну та Мінекономрозвитку, необхідна сума докапіталізації "Укрексімбанку" за результатами стрес-тесту становитиме близько 26 млрд. грн (це при тому, що у 2014 р. він уже докапіталізовувався на 5 млрд грн). А збиток цього держбанку в поточному році може скласти 10,4 млрд грн.

Про спроби Укрексімбанку стягнути 5 млрд грн із "Заводу напівпровідників" братів Клюєвих читайте тут;

про спроби Ощадбанку домогтися повернення держпідприємством "Енергоринок" боргів компанії Клюєвих читайте тут.