"Укрнафта" каже, що фірми "приватівців" повернули їй 2,7 млрд грн боргу

Все про економіку та фінанси

За даними "Укрнафти", компанія отримала понад 347 млн грн у рахунок погашення дебіторської заборгованості за поставлену в 2015 році нафту. Таким чином, починаючи з грудня 2019 року, загальна сума погашеної заборгованості із відсотками склала 2,66 млрд грн, пише "БізнесЦензор".

Станом на початок грудня 2019 року сума заборгованості становила 7,47 млрд грн.

"Повернення коштів відбувається у межах плану реструктуризації дебіторської заборгованості за мировими угодами "Укрнафти" з ТОВ "Техтрейд Груп", ТОВ "Гарант-УТН", ТОВ "Галнафта", ТОВ "Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд" і ТОВ "Котлас"", – зазначається у повідомленні "Укрнафти".

Вказані компанії пов`язували з Ігорем Коломойським та його партнерами.

Реструктуризація передбачає погашення боргу частинами протягом 3-6 років. До суми виплати також входитимуть відсотки, нараховані на залишок заборгованості після січня 2020 року.

В "Укрнафті" нагадали, що дебіторська заборгованість за поставлену нафту утворилася в 2015 році. З метою повернення простроченої дебіторської заборгованості в липні 2016 "Укрнафта" подала 6 судових позовів на загальну суму 7,6 млрд грн. За 5 позовами суди прийняли рішення на користь компанії, однак згодом вона підписала мирові угоди с боржниками.

Ще наприкінці 2015 року НАБУ почало розслідувати виведення з "Укрнафти" 7,6 млрд грн шляхом безоплатної передачі нафти на аукціонах. Крім того, у той же період "Укрнафта" виплатила 6,6 млрд грн передоплати за постачання нафтопродуктів у майбутньому низці компаній, яких ЗМІ пов`язували з "приватівцями".

Ці угоди зрештою стали одним з чинників формування податкового боргу "Укрнафти", який до 2020 року з урахуванням відсотків і пені досяг 30 млрд грн, але зрештою був погашений за участю держбюджету й "Нафтогазу".

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією України. "Нафтогазу" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов`язаних з Коломойським та його партнерами, – близько 42% акцій. 

Про поділ активів "Укрнафти" між "Нафтогазом" і "приватівцями", що має передбачати в т.ч. врегулювання суперечки щодо 9 млрд кубів видобутого "Укрнафтою" газу в 2007-2013 роках, - тут.