"Укргазвидобування" вперше почало продавати газ на біржі

Все про економіку та фінанси

АТ "Укргазвидобування", дочірня компанія НАК "Нафтогаз України", вперше в історії виставило газ для продажу на біржі. Про це свідчить біржовий бюлетень ТБ "Українська енергетична біржа" (УЕБ), пише "БізнесЦензор" з посиланням на ExPro.

Зокрема, "Укргазвидобування" на торгах 11 січня продає 5 млн куб. м газу у підземних сховищах (ПСГ) з передачею покупцям з 11 по 19 січня. Стартова ціна – 41 135 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ). Увесь запропонований об`єм газу розбито на 100 лотів по 50 тис. куб. м кожен.

Умови оплати – попередня оплата 20% від суми договору, 80% від суми договору по факту поставки, що забезпечуються банківською гарантією на вказану суму протягом 10 днів з дати поставки.

Раніше на "Українській енергетичній біржі" газ продавала інша дочірня компанія "Нафтогазу" – ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг".

Як повідомлялося, влада України в рамках оновленого меморандуму з Міжнародним валютним фондом за програмою stand by взяла зобов`язання забезпечити з травня 2022 року щорічний продаж не менше 40-50% газу, що видобувається АТ "Укргазвидобування", на внутрішній біржі.