Укргазбанк запустив іпотеку під 7% річних

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк повідомляє, що підписав угоду з Фондом розвитку підприємництва щодо старту програми «Доступна іпотека 7%» і вже готовий надавати кредити у всіх відділеннях у будь-якому куточку України.

Коментар глави правління Укргазбанку Андрія Кравця:

«Здешевлення вартості іпотечних кредитів – черговий важливий крок уряду в напрямку забезпечення українців власним житлом. Впевнені, завдяки програмі іпотека стане ще доступнішою для родин, що через брак коштів не можуть, проте прагнуть поліпшити свої житлові умови вже сьогодні. А крім того, програма, без перебільшень, стане вагомим внеском у розвиток економіки, а також посприяє додатковим стимулом для молодих українців лишатися гідно жити на батьківщині. Тож ми щиро розділяємо ініціативу уряду забезпечити українців доступним фінансуванням та підтримкою держави і залюбки долучаємось до цієї програми. Ми вже отримали сотні заявок і впевнені, що програма буде користуватися попитом. Адже люди розуміють, що кредит вигідніший за оренду житла. А головне, що квартира відразу стає власністю позичальника.

У липні 2020 року ми запустили власну іпотечну програму, і відтоді почали активно видавати кредити українцям на житло. Загалом за цей час ми видали 500 млн грн кредитів, 60% яких – іпотека до 10% річних».

Як констатує Укргазбанк, наразі він входить до лідерів кредитування житла на вторинному ринку.

Основні умови програми:

- для позичальника ставка становитиме 7% річних на весь термін кредитування
- власний внесок – 15%
- термін кредитування – 20 років
- нормативна площа нерухомості – 50 кв. метрів загальної площі предмета іпотеки на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів — на кожного наступного члена сім’ї.
- максимальна сума кредиту – 2 млн грн
- максимальна вартість нерухомості – 2,5 млн грн.

У Програмі можуть брати участь всі бажаючі – громадяни України, котрі відповідають вимогам щодо наявності/відсутності нерухомості та вимогам щодо доходів (місячний дохід сім’ї не повинен перевищувати десятикратного розміру середньої заробітної плати у регіоні, де розташована нерухомість).

Умови програми розповсюджуються на придбання в кредит:

- квартир в житлових будинках квартирного типу (багатоквартирному будинку), що прийняті в експлуатацію у поточному році або не раніше ніж протягом 3-х років, що передують поточному;
- індивідуальних житлових будинків разом із земельною ділянкою на якій він розташований, прийнятих в експлуатацію у поточному році або не раніше ніж протягом 3-х років;
- майнових прав на квартиру в об’єкті незавершеного будівництва (в акредитованих у Банку забудовників/об’єктах), які придбаваються або будівництво яких фінансується (інвестується) позичальником.

"Таким чином, програма «Доступна іпотека 7%» надасть можливість людям з відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит з частковою компенсацією відсотків державою.

За доступним кредитом вже можна звертатися до будь-якого відділення Укргазбанк. Найближче відділення можна знайти тут", - зауважує держбанк.