Укргазбанк видав перший кредит з портфельною держгарантією

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк повідомив, що видав перший кредит, що забезпечений портфельною гарантією від держави:

"Наш позичальник – підприємець з Чернівецької області вже понад 10 років займається виробництвом та продажом дерев’яних деталей для меблів з буку, більше 90% його продукції експортується. Підприємство отримало кредит у розмірі 1,5 млн грн строком на 2 роки для розширення свого виробництва.

Портфельна гарантія – новий інструмент, який частково вирішує питання щодо недостатності забезпечення за кредитами, що надаються суб’єктам господарювання – резидентам України. До речі, це новий інструмент не лише для бізнесу, а для нашої країни загалом. Таким чином держава гарантуватиме до 70% за кожним окремим кредитом, який суб’єкт господарювання отримує в банку.

Гарантію може отримати ФОП або юридична особа, зареєстрована на території України, засновники та кінцеві бенефіціари якої є резидентами. Фізична особа – підприємець або юридична особа повинна бути суб’єктом мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва, який веде свою господарську діяльність більше 12 місяців".

Наразі цей держбанк видав понад 1 тисячу кредитів на суму 1,6 млрд грн у рамках держпрограми «5-7-9».

Раніше Укргазбанк повідомляв, що станом на початок року його кредитний портфель для малого та середнього бізнесу сягав 7,8 млрд грн, і це найвищий показник серед держбанків та 4-й на ринку загалом (дані щоквартального звіту SME Banking Club).

"Укргазбанк показав найбільшу динаміку росту кредитного портфеля у минулому році, а це +50%. Таким чином за рік банк піднявся одразу на дві сходинки серед тих, хто активно підтримує МСБ. Частка на ринку збільшилася до 8,5%", - зауважує держбанк.

За його інформацією, наразі понад 71 тисяча підприємців сегменту МСБ обрали Укргазбанк своїм партнером.