Укргазбанк та IFC підписали кредитну угоду з можливістю конвертації позики в капітал

Все про економіку та фінанси

25 січня Укргазбанк, IFC та Міністерство фінансів підписали угоду про залучення Укргазбанком в IFC 5-річного кредиту на 30 млн євро з можливістю конвертації позики в частку в акціонерному капіталі Укргазбанку в розмірі до 20%.

У церемонії підписання взяли участь президент Володимир Зеленський, глава НБУ Кирило Шевченко, міністр фінансів Сергій Марченко, глава правління Укргазбанку Андрій Кравець і регіональний менеджер IFC по Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.

"Сьогоднішня подія – це результат ефективної співпраці Укргазбанку, уряду в особі Міністерства фінансів України та Міжнародної фінансової корпорації. Це – справжня перемога всього банківського сектору. Наше спільне з урядом завдання на найближчі роки – подальше впровадження кращих практик корпоративного управління. Це в свою чергу дозволить підвищити інвестиційну привабливість наших державних банків та створить можливість для входу якісних інвесторів в їхній капітал. Я впевнений, ми будемо в цьому успішні", - зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.

"Ми вдячні IFC за багаторічне партнерство і високо цінуємо рішення стати нашим інвестором. Це важливий крок у процесі приватизації Укргазбанку та в напрямі скорочення частки держави в банківському секторі. Ми впевнені, що завдяки цьому партнерству будуть впроваджені передові світові практики, що, безумовно, зробить Укргазбанк ще кращим та зручнішим для наших клієнтів і партнерів", - сказав голова правління Укргазбанку Андрій Кравець.

"Вихід держави з капіталу Укргазбанку є одним із завдань Міністерства фінансів в рамках реалізації стратегії реформування державного банківського сектору. Сьогодні ми зробили один з ключових кроків для досягнення цієї цілі. Крім того, реалізація даної транзакції є виконанням одного із зобов’язань України в рамках спільної з МВФ програми Stand-by. Це також стане потужним сигналом для всіх інвесторів, що країна виконує свої зобов’язання з реформування банківського сектору України та побудови сталої банківської моделі, заснованої на кращих світових практиках", - зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.

Стефані фон Фрідербург, виконуюча обов’язки керуючого директора та виконавчого віце-президента IFC, констатувала: «Ми раді продовжувати багаторічне партнерство з Укргазбанком та підтримати цей поворотний етап у банківському секторі України. Наше фінансування має на меті допомогти Укргазбанку підготуватися до приватизації та стати прикладом для наслідування у сфері зеленого фінансування. Водночас наші спільні зусилля сприятимуть стійкому відновленню України завдяки більш ефективним інституціям та збільшенню участі приватного сектора».