Укргазбанк - у трійці найбільших надавачів фінансового лізингу

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк повідомляє, що в 2020 році він здійснив операції фінансового лізингу на суму 1,4 млрд грн, а це майже 170% приросту в порівнянні з попереднім роком. Загалом за обсягом нових угод банк посідає третю позицію серед лідерів ринку (дані Асоціації лізингодавців України).

Портфель лізингових угод держбанку сягає 1,7 млрд грн, з них понад 1,4 млрд грн – фінансування ЕКО-програм.

Як зазначається, в Укргазбанку діє ряд спеціальних партнерських програм на придбання сільськогосподарської техніки, муніципального транспорту, спеціалізованої техніки та медичного обладнання; банк фінансує оновлення основних фондів у комунальних та транспортних підприємствах та впроваджує енергоефективні технології.

«Фінансовий лізинг – це дуже зручний інструмент, особливо для комунальної сфери. Саме тому ми активно співпрацюємо із муніципалітетами в усіх куточках країни, пропонуємо доступні умови фінансування на заходи з енергоефективності чи-то ремонтні роботи. Втім левова частка наших проєктів – це, все ж таки, оновлення транспорту.

За минулий рік через механізм лізингового фінансування в Укргазбанку ряд муніципалітетів суттєво оновили транспортну інфраструктуру міст України, а це понад 200 одиниць нової техніки (автобуси, тролейбуси, трамваї). Особливо приємно, що в українських містах все частіше з’являється новий транспорт саме вітчизняного виробництва. Маємо значимі для нас проєкти і в медицині – ми профінансували придбання медобладнання для міських та обласних лікарень на суму понад 100 млн грн», – зазначила директорка департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Тетяна Корнієнко.

Як додають у держбанку, найчастіше фінансовий лізинг використовувався для придбання транспортних засобів (більше 50%), сільськогосподарської техніки (близько 30%), залізничної техніки (близько 10%) та спеціалізованого обладнання (майже 10%). Найбільші проєкти реалізовано у Дніпрі, Києві, Кропивницькому, Івано-Франківську, Вишгороді, Харкові, Запоріжжі.