"Укрфінжитло" отримає ОВДП на 20 млрд грн: ВР прийняла закон

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №5308, яким викладено в новій редакції статтю 30 Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та визначено, що Міністерство фінансів має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики в межах обсягів, встановлених додатком №2 до Закону, з подальшим придбанням у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія», зокрема для забезпечення громадян України житлом та врегулювання питань фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Укрфінжитло» у зв’язку з приєднанням до нього Державної іпотечної установи. Законом внесено зміни до додатка № 2 до Закону щодо фінансування державного бюджету (всього та за загальним фондом) в частині збільшення планового показника державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн та передбачення у цій сумі планового показника придбання цінних паперів, а також до статті 5 Закону щодо збільшення визначеного на 31.12.2021 р. граничного обсягу державного боргу на 20 млрд грн.

Також законом передбачено видатки за новою бюджетною програмою «Заходи, пов`язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» у сумі 3 млрд грн з доповненням Закону новою статтею 36 щодо порядку розподілу коштів за цією програмою.

Законом збільшено видатки для Міністерства охорони здоров`я за такими бюджетними програмами: «Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення» на 3,25 млрд грн; «Розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізація і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров`я» на 893,1 млн грн; «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» на 171,5 млн грн; «Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров’я» на 138,7 млн грн /з метою фінансового забезпечення діяльності Центру мікрохірургії ока/;

Законом передбачено видатки за новою бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об`єктів соціально-культурної сфери».

Законом передбачено видатки за новою бюджетною програмою «Будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві (з підходами) на залізничній дільниці Київ-Московський - Дарниця» у сумі 500 млн грн.

Законом уточнено показники видатків і надання кредитів державного бюджету з урахуванням прийнятого Закону України від 15.04.2021 р. №1393-IX «Про внесення змін до додатків №3 та №4 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (законопроект за реєстр. № 5197-2) для узгодження правових норм і дотримання збалансованості бюджетних показників.