"Укренерго" заявляє, що не має наміру оголошувати дефолт за кредитними зобов`язаннями

Все про економіку та фінанси

Глава правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" запевнив, що держкомпанія не має наміру оголошувати дефолт за своїми кредитними зобов`язаннями.

"Ми не збираємося оголошувати дефолт ні за "зеленими" облігаціями, які ми випустили минулого року, ні за кредитами, які ми взяли у міжнародних чи українських банків. Там, де нам договори дають змогу щось розстрочувати та відкладати, користуючись положеннями контрактів, ми це робимо. Але те, що ми маємо платити, ми дисципліновано платимо", - сказав він.

За його словами, "Укренерго" у майбутньому має намір продовжити роботу на фінансових ринках для відновлення зруйнованої внаслідок російського військового вторгнення інфраструктури.

"Ми хочемо показати надійність нашої компанії. Звісно, це матиме дуже позитивний ефект у майбутньому, коли нам потрібно буде залучати певні фінансові ресурси для відновлення нашої інфраструктури. Тому ми платитимемо, і бачимо ресурс, завдяки якому ми це робитимемо", - пояснив Кудрицький.

Водночас глава "Укренерго" зазначив, що електроенергетична галузь в умовах війни зіткнулася з проблемою падіння платіжної дисципліни та зниження ліквідності на ринку.

"І хоча ми наразі спостерігаємо її відносну стабілізацію, необхідно шукати джерела покриття витрат усіх генеруючих, мережевих, розподільних компаній, що поставляють", - зазначив він.

За його словами, відновлення повноцінної оплати "зеленої" генерації у рамках покладених на компанію спецзобов`язань (тариф НЕК на передачу є джерелом компенсації "зеленим") також залежить від можливостей залучення стороннього фінансування.

"Гадаю, будуть знайдені одночасно модель фінансування та розуміння, яким чином виглядатимуть платежі до сектору ВДЕ найближчими тижнями, доки ми не переможемо", - сказав Кудрицький.

Крім того, потенційним джерелом відновлення ліквідності українського електроенергетичного ринку є розкриття експортного потенціалу країни завдяки об`єднанню української та європейської енергосистем.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об`єднаної енергосистеми країни. Корпоративні права НЕК належать державі від імені Міністерства енергетики України.