"Укренерго" виплатило $28 млн відсотків за "зеленими" євробондами

Все про економіку та фінанси

НЕК "Укренерго" сплатило перший купонний платіж за розміщеними у листопаді минулого року єврооблігаціями на загальну суму $825 млн. Про це голова правління компанії Володимир Кудрицький повідомив на своїй сторінці у Facebook, констатує "БізнесЦензор".

"Укренерго" успішно сплатило перші відсотки за своїми "зеленими" єврооблігаціями на суму $28,4 млн. Для нас одним з пріоритетів під час війни залишається виконання міжнародних зобов’язань. Власники цінних паперів отримали свої виплати згідно графіка", – написав Кудрицький.

Він нагадав, що йдеться про розміщені у листопаді 2021 року єврооблігації "Укренерго" на $825 млн, кошти від яких були використані для часткового погашення боргів перед виробниками електроенергії за "зеленим тарифом".

Як повідомлялося, у жовтні минулого року Кабмін надав "Укренерго" державну гарантію на 22,8 млрд грн для випуску "зелених" єврооблігацій.

3 листопада 2021 року НЕК "Укренерго" оголосило про успішне розміщення випущених під гарантії уряду п`ятирічних єврооблігацій на суму $825 млн (еквівалент 21,69 млрд грн) з прибутковістю 6,875%, які були використані для погашення частини боргів перед виробниками електроенергії за "зеленим тарифом".

Зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) інвестував у "зелені" облігації "Укренерго" $75 млн.