"Зелений" тариф: "Укренерго" розмістило євробонди на $825 млн для виплати боргів

Все про економіку та фінанси

"Укренерго" розмістило 5-річні "зелені" єврооблігації з погашенням 9 листопада 2026 року на $825 млн для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії за "зеленим тарифом", пише "БізнесЦензор" з посиланням на спеціалізоване видання Cbonds.

Як зазначається, ставка купона склала 6,875% річних.

Попит на цінні папери становив близько $2,1 млрд.

Організаторами випуску виступили BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs та "Укрексімбанк". 

У жовтні Кабмін надав "Укренерго" держгарантії в обсязі до 22,8 млрд гривень ($865 млн за курсом на момент виходу ухвали) для випуску єврооблігацій з метою погашення боргів за електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії за "зеленим тарифом". 

P.S.

"Укренерго" в офіційній заяві констатує, що успішно здійснило дебютний випуск 5-річних зелених єврооблігацій сталого розвитку [Green and Sustainability-linked bonds] на суму 825 млн дол з дохідністю 6,875%.

Як зазначає держкомпанія, розрахунки за єврооблігаціями очікуються 9 листопада 2021 року.

Нижче - повідомлення "Укренерго":

"Під час випуску єврооблігацій книга заявок була перепідписана майже втричі, що свідчить про значну зацікавленість міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії.

Єврооблігації НЕК «Укренерго» є найбільшим випуском єврооблігацій українськими несуверенними емітентами за весь період, а також найбільшим випуском зелених єврооблігацій емітентами з України та СНД. Окрім цього, дані єврооблігації є першим одночасно «зеленим» інструментом та інструментом «сталого розвитку» від емітентів в Україні та є одним з лише декількох випусків, які поєднують обидва ці елементи, що коли-небудь проводились на міжнародних ринках капіталу у всьому світі.

Єврооблігації мають безумовну та безповоротну державну гарантію України. Кредитний рейтинг випуску був прирівняний рейтинговими агентствами Moody’s та Fitch до суверенного кредитного рейтингу України.

Сума, що дорівнює чистій сумі залучених коштів від трансакції, буде використана для фінансування або рефінансування відповідних «зелених» проєктів, як описано у Фреймворку щодо зелених облігацій сталого розвитку [Green and Sustainability-Linked Bond Framework] Укренерго. Переважно, сума коштів від випуску буде використана для погашення заборгованості перед ДП «Гарантований покупець», а будь-які кошти, що залишаться після погашення даного боргу, будуть використані для фінансування або рефінансування інших прийнятних «зелених» проєктів. Фреймворк щодо зелених облігацій сталого розвитку, а також висновок незалежної сторони щодо фреймворку [Second Party Opinion], виданий компанією Sustainalytics, знаходяться на сайті Укренерго.

У межах трансакції Rothschild & Cie та FinPoint виступили фінансовими радниками та радниками щодо сталого розвитку НЕК «Укренерго». BNP Paribas, Deutsche Bank і Goldman Sachs International виступили як спільні лід-менеджери і букранери, а також спільні агенти з ESG структурування трансакції. АТ «Укрексімбанк» виконував функції ко-менеджера".