"Укренерго" просить РНБО і Кабмін допомогти стягнути мільярдний борг з ДТЕК

Все про економіку та фінанси

"Укренерго" звернулося до РНБО і Кабміну з проханням вирішити на найближчому засіданні проблему з компанією "Д.Трейдінг" із групи ДТЕК Ріната Ахметова. Як зазначається, "Д.Трейдінг" відмовляється сплачувати тариф на передачу електроенергії у разі експорту та вже заборгувала Укренерго 1,04 млрд грн, пише Liga.net з посиланням на лист директора з ринкових операцій "Укренерго" Микити Вишневського до РНБО та Кабміну.

Як зазначає Вишневський, станом на 16 грудня 2021 року Д.Трейдінг порушувала умови договору з Укренерго та заборгувала державній компанії 1,04 млрд грн. "З урахуванням викладеного, звертаємося до вас із проханням включити до порядку денного найближчого засідання питання щодо погашення боргу", – йдеться в документі.

Окрім РНБО та Кабінету Міністрів, лист також адресовано СБУ, Міністерству енергетики, Міністерству фінансів та Національній комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг. "Несвоєчасна оплата за надані послуги може призвести до дестабілізації роботи ринку електричної енергії та зниження рівня розрахунків на ринку електроенергії", – вважають в "Укренерго".

Спір між Укренерго та Д.Трейдінг через тариф на передачу електроенергії у разі експорту триває з кінця 2019 року. Укренерго наполягалл, що трейдер має його оплачувати, в ДТЕК це заперечували й називали тариф "додатковим митом". Крапку в суперечці поставив Верховний Суд - у вересні 2021 року він зобов’язав трейдерів оплачувати Укренерго послуги на передачу електроенергії у разі експорту. За даними Укренерго, загальна сума боргу експортерів за передачу електроенергії вже перевищила 2 млрд грн (з ПДВ).

Про інші судові спори між Укренерго і ДТЕК - тут.

P.S.

Після виходу цього повідомлення компанія "Д.Трейдінг" заявила, що вважає механізм плати за передачу електроенергії під час експорту "незаконним та таким, що суперечить міжнародним зобов’язанням України і Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС" (цитата).

"Станом на 25.01.2022 року відсутнє будь-яке судове рішення, яким би суд задовольнив вимоги НЕК Укренерго щодо стягнення будь-якої заборгованості з ТОВ «Д.Трейдінг».

Разом з тим, компанія «Д.Трейдінг» розцінює маніпулятивні намагання НЕК Укренерго втягнути РНБО в суто господарські відносини учасників ринку е/е як спробу підмінити правосуддя та тиску на компанію", - йдеться в заяві "Д.Трейдінг".