"Укренерго" просить інвесторів дати дворічну відстрочку на виплати по євробондам

Все про економіку та фінанси

"Укренерго" запропонувало інвесторам змінити умови випуску "зелених" єврооблігацій сталого розвитку на суму $825 млн з дохідністю 6,875% і терміном погашення у листопаді 2026 року. Про це повідомляє прес-служба компанії, констатує Liga.net.

Пропонується відстрочити купонні виплати за єврооблігаціями, а також перенести дату погашення єврооблігацій на 24 місяці – на листопад 2028 року.

Відстрочення сплати цих сум дозволить Укренерго забезпечити належний рівень ліквідності в складній ситуації, що склалася, і отримати можливість спрямувати необхідні кошти на підтримку енергетичного сектору України в умовах неспровокованої військової агресії з боку РФ, йдеться в повідомленні.

Після зміни зазначених умов випуску єврооблігацій всі зобов`язання Укренерго щодо них і надалі повністю гарантуватимуться державою, запевняють у компанії.

Крім того, Укренерго просить інвесторів схвалити рішення щодо перенесення термінів розгляду виконання цілей сталого розвитку та додати можливість коригувати їх відповідно до наслідків війни.

Інвесторам, які тримають у своїх портфелях "зелені" єврооблігації сталого розвитку Укренерго, у строк до 9 серпня 2022 року буде запропоновано погодитися зі змінами.

Ця пропозиція буде об`єднана із пропозицією для інвесторів щодо єврооблігацій України від 20 липня 2022 року через активацію Положення про колективні дії (collective action causas – CACs).

20 липня Кабмін доручив Мінфіну розпочати переговори з власниками єврооблігацій України щодо відстрочення платежів.

26 липня Кабмін запропонував інвесторам в облігації Укравтодору та Укренерго відстрочити виплату відсотків за ними мінімум на два роки.