"Укренерго" планує в липні виплатити генерації 2 млрд грн боргу на балансуючому ринку

Все про економіку та фінанси

НЕК "Укренерго" в середині липня планує перерахувати перший платіж в розмірі орієнтовно 2 млрд грн в рахунок погашення боргів на балансуючому ринку, повідомив глава правління НЕК Володимир Кудрицький, пише "Енергореформа".

"Перший платіж у розмірі близько 2 млрд грн на погашення боргів компанії на балансуючому ринку ми плануємо направити вже в середині липня", - сказав він.

За його словами, цей платіж буде здійснений за рахунок економії коштів у тарифі на диспетчеризацію.

"У нас був певний бюджет на допоміжні послуги, але поки не всі учасники можуть надавати їх в повному обсязі. Тому нам дозволили направити економію коштів на погашення боргу на БР", - роз`яснив Кудрицький.

Таке рішення прийнято з урахуванням того, учасники БР-генеруючі компанії в зв`язку з необхідністю закупівлі палива для проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 не можуть чекати наслідків інших рішень, спрямованих на його стабілізацію, зазначив глава НЕК.

При цьому Кудрицький прогнозує, що завдяки вжитим НКРЕКП в березні цього року певних змін в правила ринку, зокрема про скасування нижнього прайс-кеп, вдасться досягти балансу при розрахунках на БР.

"4,5 млрд грн - це розрив між нашою кредиторською та дебіторською заборгованістю або так званий uplift account, що виник здебільшого за 2020 рік. Відповідні зміни були прийняті НКРЕКП, щоб не просто зменшити це явище, але і ліквідувати його повністю. Ми вийдемо в нуль, а то і в плюс для компанії", - зауважив глава "Укренерго".

За його прогнозами, таким чином, проблема негативного сальдо між дебіторською та кредиторською заборгованістю може бути повністю вирішена або в кінці першого кварталу, або протягом другого кварталу 2022 року.

За останніми даними НЕК, її борг на БР складає 13 млрд грн.

Як повідомлялося, НКРЕКП скасувала з 1 березня обов`язок учасників ринку в заявках на балансуючу електроенергію вказувати ціну не нижче 55% від ціни на ринку "на добу вперед" (РДВ), внісши зміни до постанови №307 від 14 березня 2018 року про правила ринку .

В ході обговорення проекту постанови член НКРЕКП Дмитро Коваленко зазначив: "Це, безумовно, ринкове умова. Сподіваюся, це рішення сприятиме зменшенню формування обсягів uplift account, а ринкові умови запрацюють більше дієво".

"ДТЕК Енерго" 23 квітня подала до Госпсуду Києва позов про стягнення з НЕК "Укренерго" 2,4 млрд грн боргу за роботу на балансувальному ринку в опалювальний сезон. Раніше в Госпсуд Києва про стягнення з "Укренерго" боргів за роботу на БР звернулися, зокрема, КП "Київтеплоенерго" і ПрАТ "Харківська ТЕЦ", які заявили про борг в 887,32 млн грн і 184,7 млн ​​грн. відповідно.