"Укренерго" перейшло в управління Міненерго

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики отримало статус керуючого рахунком у цінних паперах НЕК "Укренерго", повідомило Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (SMIDA) в понеділок із посиланням на реєстр власників цінних паперів від 16 вересня. Відповідно до реєстру, власником 100% акцій "Укренерго" стала держава в особі Міненерго, пише "Енергореформа".

У повідомленні SMIDA зазначається, що Міненерго на виконання розпорядження уряду України №833-р від 28 липня 2021 року вжило заходів, пов`язаних із внесенням відомства як керуючого рахунком у цінних паперах НЕК, переданих йому в управління.

Як повідомлялося, зазначеним розпорядженням Кабміну погоджено пропозицію Міністерства економіки про передання повноважень з управління корпоративними правами НЕК від Міністерства фінансів до Міненерго.

Крім того, Міненерго отримало повноваження з управління корпоративними правами, що належать державі в статутному капіталі АТ "Магістральні газопроводи України", і функції з управління єдиним майновим комплексом держпідприємства "Оператор ринку".

"Оскільки міністерство формує політику в галузі енергетики, передання цих повноважень сприятиме підвищенню ефективності роботи об`єднаної енергетичної системи, інтеграції українського в європейський енергетичний ринок", - наголосили в міністерстві.