"Укренерго" отримало позику 4 млрд грн від Укрексімбанку для виплати боргів перед "ГарПок"

Все про економіку та фінанси

29 квітня "Укренерго" отримало останній транш від Укрексімбанку в рамках кредитної лінії трьох держбанків обсягом 10,25 млрд на погашення боргів перед ДП "Гарантований покупець", повідомив глава правління "Укренерго" Володимир Кудрицький під час онлайн-конференції, пише "Інтерфакс-Україна".

"Останній транш ми сьогодні отримали від Укрексімбанку. Тепер обсяг кредиту досяг 10,3 млрд грн [від трьох держбанків]", - сказав він.

Як повідомлялося, "Укренерго" 30 грудня 2020 року уклало договір кредитної лінії з Ощадбанком на 5 млрд грн, а також кредитні договори з Укрексімбанком на 4 млрд грн і Укргазбанком на 1,25 млрд грн.

У середині лютого "Гарантований покупець" ("ГарПок") перерахував "Енергоатому" і виробникам електроенергії з ВДЕ по 2,23 млрд грн з коштів, отриманих від "Укренерго" з кредитних коштів держбанків.

До цього "ГарПок" 4 лютого виплатив рівними частинами виробникам "зеленої" електроенергії і "Енергоатому" приблизно 1,8 млрд грн з коштів, перерахованих йому НЕК "Укренерго" в рамках цього кредиту.

Ці кошти були залучені від Ощадбанку і Укргазбанку.