"Укренерго" оголосило аукціон на перетин для імпорту е/е за резервною процедурою

Все про економіку та фінанси

27 жовтня "Укренерго" за резервною процедурою планує провести місячний аукціон з розподілу доступу до пропускної спроможності міждержавних перетинів на листопад 2021 року. Аукціон дозволить учасникам ринку купити відповідну потужність перетину для здійснення імпорту електроенергії з Білорусі в листопаді, пише "БізнесЦензор".

"Цей крок спричинений дією ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва (ОАСК) від 22 жовтня 2021 року у справі №640/29395/21 "Про забезпечення адміністративного позову АТ "ДТЕК Західенерго", - йдеться в оголошенні Укренерго.

Як повідомлялося, "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова через суд домоглась припинення дії окремих положень Порядку розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів, який був затверджений постановою №763 Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП) від квітня 2020 року.

Положення обмежували концентрацію транспортних потужностей електроенергії в одних руках, щоб не допустити монополії одного учасника при здійсненні експорту або імпорту.

ДТЕК заявив, що це порушує його права в Бурштинському енергоострові через небезпеку порушення підписаних експортних контрактів.

Бурштинський енергоострів (БуОс) - це умовна територія, від’єднана від ОЕС України та синхронізованва з європейською системою. Близько 90% електроенергії в БуОс виробляє Бурштинська ТЕС, що входить в "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова.