"Укренерго": обсяг випуску "зелених" облігацій може скласти 500-600 млн євро

Все про економіку та фінанси

Обсяг випуску облігацій для розрахунків з ВДЕ-генерацією може бути збільшений, якщо спецобов`язки по оплаті "зеленої" електроенергії не будуть збалансовані в поточному році, повідомив глава правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, пише "Енергореформа".

"Можемо збільшити обсяг розміщення облігацій, наприклад, до EUR600 млн, якщо будемо бачити, що ПСО по зелені не буде збалансованим. Це дасть можливість не допустити великих боргів перед ВДЕ за поточний рік", - сказав він.

За словами Кудрицького, "Укренерго" розраховує випустити облігації вже у вересні, якщо для цього будуть відповідні умови. "Необхідно вибрати правильний момент для оголошення, щоб отримати невелику ставку розміщення. Якщо ми будемо бачити, що це можливо у вересні, розмістимо у вересні, якщо буде більш вигідно в жовтні, то значить в жовтні", - уточнив він. 

Разом з тим Кудрицький додав, що "Укренерго" знаходиться в процесі вибору лід- менеджерів для розміщення облігацій.

"Це будуть великі міжнародні фінансові організації з сильною репутацією. Один банк - для європейського ринку, інший - для американського, щоб ми могли бути впевнені в отриманні необхідного результату на обох ринках", - додав Кудрицький.

Нагадаємо, "Укренерго" планує випуск облігацій на суму EUR500 млн з п`ятирічним терміном погашення для розрахунків з виробниками "зеленої" електроенергії за 2020 року восени поточного року.