Укрексімбанку після стрес-тесту знадобилася програма реструктуризації: НБУ її схвалив

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк повідомив, що правління НБУ погодило програму капіталізації/реструктуризації, складену за результатами оцінки стійкості банку станом на 1 січня 2021 року.

Як зазначає Укрексімбанк, відповідно до результатів стрес-тестування, за несприятливим макроекономічним сценарієм необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) банку становив 39,1%, необхідний рівень нормативу достатності основного капіталу (Н3) – 37,6%, що потребувало складання Програми капіталізації/реструктуризації.

Цитата із заяви держбанку:

“Заплановані заходи з покращення фінансового стану, фактичні події, що відбулися в його діяльності після 1 січня 2021 р. (дати оцінки стійкості), та неврахування ризику інвестування в державні цінні папери поліпшують значення розрахункових необхідних значень нормативів капіталу та зменшують їх до нормативного рівня. Зокрема, Н2 зменшився до 10%, Н3 – до 7%.

При розгляді програми було враховано, що протягом 2021 року Укрексімбанк значно покращив операційну ефективність, знизив вартість фондування, збільшивши чисту процентну маржу, та оптимізував структуру балансу, що, зокрема, відобразилось в збільшенні фінансового результату”.

«Ми очікуємо, що амбіційні показники, закладені в Стратегію діяльності Укрексімбанку на 2021-2024, у першому звітному році після її прийняття будуть перевершені. За результатами виконання планів та з урахуванням ризиків змін зовнішнього середовища банк здійснюватиме необхідні корегування для подальшого забезпечення фінансової стійкості», – зазначив в.о. голови правління Укрексімбанку Сергій Єрмаков.

Контекст

Укрексімбанк за січень-вересень 2021 року звітував про прибуток 1,75 млрд грн (за цей же період 2020 року був збиток 2,25 млрд грн).

Заявлений банком показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на 01.11.2021 - 21,31%.

Збиток Укрексімбанку за 2020 рік становив 5,6 млрд грн. Торік уряд докапіталізував цей держбанк на 6,84 млрд грн (за рахунок випуску ОВДП).

Відповідно до звітності Укрексімбанку, за ІІІ квартал 2021 року він списав непрацюючі активи на 1,76 млрд грн, за ІІ квартал - на 10,8 млрд грн, за І квартал - на 585 млн грн (за весь 2020 рік - на 16,9 млрд грн).

Як писав Finbalance, Укрексімбанк продає права вимоги за непрацюючими кредитами на понад 60 млрд грн. При цьому перші спроби держбанку продати права вимоги на 40 млрд грн зі стартовою ціною, яка відповідала сумі відповідної заборгованості, не увінчалася успіхом.