Укрексімбанку не вдалося продати кредити на 40 млрд грн

Все про економіку та фінанси

22 листопада на торговому майданчику ДП "СЕТАМ" планувалися аукціони з продажу прав кредитної вимоги Укрексімбанку на суму 15,6 млрд грн. Однак вони не відбулися. Як зазначається, через "відсутність допущених учасників торгів" (цитата).

До складу відповідних лотів входила заборгованість таких структур і пов`язаних з ними осіб: "Завод напівпровідників" - 10,66 млрд грн (аукціон), "КоронАгро" - 2,14 млрд грн (аукціон), "Лисичанський склозавод "Пролетарій" - 1,8 млрд грн (аукціон), "ІнтерМікро Дельта, Інк" - 1 млрд грн (аукціон).

Початкова ціна на лоти відповідала оцінці держбанку щодо суми заборгованості. При цьому гарантійний внесок становив 10% від стартової ціни на лот.

Як писав Finbalance, раніше Укрексімбанку не вдалося продати права кредитної вимоги на 24 млрд грн (як зазначалося, у зв`язку з "відсутністю допущених учасників торгів"). Тоді на продаж виставлялася в т.ч. заборгованість таких компаній і пов`язаних з ними структур: ТОВ "Агенція офісного будівництва" - 7,145 млрд грн; ПрАТ “Азовелектросталь”, ПрАТ "Азовзагальмаш" - 7,06 млрд грн; групи "Креатив" - 4,53 млрд грн, групи "Райз" - 3,63 млрд грн, "Ерлайт" - 982 млн грн, "Укрпластика" - 472,5 млн грн, Дельта Банку - 454 млн грн.

Таким чином, з урахуванням вище згаданих аукціонів, наразі Укрексімбанку не вдалося продати непрацюючі кредити на 40 млрд грн.

Загалом Укрексімбанк продає непрацюючі кредити на суму понад 60 млрд грн. Серед боржників, крім уже згаданих, зокрема, група "Веста" (3,16 млрд грн), група "Альміра" (2,92 млрд грн), "Фактор Ексім" і "Фактор Капітал" (2,75 млрд грн), АТЕМ (2,26 млрд грн), "Укрпідшипник" (1,74 млрд грн), "Богдан Моторс" (1,67 млрд грн), "Амстор" і "БТК "Таврія" (1,5 млрд грн), "Алта Проперті" (1,34 млрд грн), "Каскад Продакшн" (1,34 млрд грн), "Айс Термінал", "Айс Логістик", "Міжнародна група морепродуктів", "Сіафуд Груп" (1,06 млрд грн) тощо.

Як зауважував Укрексімбанк, процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення кількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком. "Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку", - додавав держбанк.