Укрексімбанку не вдалося продати кредити на 24 млрд грн

Все про економіку та фінанси

11 листопада на торговому майданчику ДП "СЕТАМ" планувався аукціон з продажу прав вимоги Укрексімбанку до групи підприємств на суму 7,06 млрд грн.

Однак цей аукціон не відбувся у зв`язку з "відсутністю допущених учасників торгів" (цитата).

Серед відповідних боржників - ПрАТ “Азовелектросталь”, ПрАТ "Азовзагальмаш", ПрАТ "Торговий дім Азовзагальмаш", ПрАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування", ТОВ "Баскетбольний клуб "Азовмаш".

Початкова ціна на лот відповідала оцінці держбанку щодо суми заборгованості (тобто 7,06 млрд грн).

При цьому гарантійний внесок становив 10% від стартової ціни на лот (705,9 млн грн).

Як писав Finbalance, 8 листопада Укрексімбанку не вдалося продати права вимоги за непрацюючими кредитами на суму 10 млрд грн.

На продаж виставлялася заборгованість групи "Креатив" на 4,53 млрд грн (аукціон), групи "Райз" - 3,63 млрд грн (аукціон), "Ерлайт" - 982 млн грн (аукціон), "Укрпластика" - 472,5 млн грн (аукціон), Дельта Банку - 454 млн грн (аукціон).

У всіх випадках причиною того, що аукціони не відбулися, теж стала "відсутність допущених учасників торгів" (цитата).

3 листопада також не відбувся запланований аукціон Укрексімбанку з продажу прав кредитної вимоги до ТОВ "Агенція офісного будівництва" на 7,145 млрд грн.

У забезпеченні за відповідним кредитом - у т.ч. незавершений об`єкт нерухомості - комплекс преміум-класу Sky Towers площею 223 тис кв м у центрі Києва.

Як писав Finbalance, загалом Укрексімбанк продає непрацюючі кредити на суму 60 млрд грн.

Крім згаданих вище структур, серед боржників - у т.ч. такі компанії та пов`язані з ними особи: "Завод напівпровідників" (10,66 млрд грн), група "Веста" (3,16 млрд грн), група "Альміра" (2,92 млрд грн), "Фактор Ексім" і "Фактор Капітал" (2,75 млрд грн), АТЕМ (2,26 млрд грн), "КоронАгро" (2,14 млрд грн), "Лисичанський склозавод "Пролетарій" (1,8 млрд грн), "Укрпідшипник" (1,74 млрд грн), "Богдан Моторс" (1,67 млрд грн), "Амстор" і "БТК "Таврія" (1,5 млрд грн), "Алта Проперті" (1,34 млрд грн), "Каскад Продакшн" (1,34 млрд грн), "Айс Термінал", "Айс Логістик", "Міжнародна група морепродуктів", "Сіафуд Груп" (1,06 млрд грн), "ІнтерМікро Дельта, Інк" (1 млрд грн).

Як зазначав Укрексімбанк, процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення кількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком.

"Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку", - додавав держбанк.