Укрексімбанк знову йде на реструктуризацію боргів горілчаної групи "Олімп" Климця

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк відкрив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ «Лікеро-горілчаний завод “Прайм”, повідомляє Секретаріат з фінреструктуризації (при Незалежній асоціації банків України).

Серед пов’язаних осіб боржника фігурує в т.ч. екс-нардеп Павло Климець, ПрАТ “Олімп”, ТОВ “Олімп”, ТОВ “Олімп-Консалт”, ТОВ "Лікеро-горілчаний завод "ЛІК", ТОВ "Харківський лікеро-горілчаний завод - Плюс”, ТОВ "Донецький лікеро-горілчаний завод "ЛІК", ТОВ “КУА “Фінек Ессет Менеджмент” тощо.

Обсяг заборгованості, яка підлягає реструктуризації, в повідомленні не уточнюється.

Як писав Finbalance, у 2015 році Укрексімбанк у судовому порядку намагався стягнути з ПрАТ “Олімп” 513 млн грн заборгованості (шляхом звернення стягнення на предмети іпотеки). Як треті особи у цій справі (№908/4555/14) фігурували в т.ч. кілька зі згаданих вище компаній. 15.10.2015 Госпсуд Запорізької області припинив провадження в цьому спорі, з огляду на реструктуризацію Укрексімбанком відповідної заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, на 21.07.2015 борг ТОВ «ЛГЗ «Прайм» становив 489,4 млн грн. При цьому було “встановлено графіки погашення основного боргу, процентів та комісії за управління, починаючи з січня 2016 року до 02.03.2020” (цитата).

У квітні 2019 року повідомлялося про арешт П. Климця в Москві. Російські силовики звинутили бізнесмена в тому, що він дав хабар, щоб отримати контроль над кримським лікеро-горілчаним заводом, який раніше входив у групу “Олімп”.

Про сумнівні операції збанкрутілого банку “Український фінансовий світ”, який пов’язували з групою “Олімп”, - тут.