Укрексімбанк виставив на продаж борг історичного львівського автозаводу

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк повідомляє, що для погашення заборгованості перед ним найближчим часом відбудеться продаж права вимоги за кредитними договорами та дебіторську заборгованість підприємства – виробника автомобільної техніки.

"Незважаючи на те, що виробництво наразі зупинено, така реалізація унікальна з огляду на широку варіативність подальшого розпорядження інвестором цим активом", - зауважує держбанк.

За інформацією Укрексімбанку, загальна сума боргу перед ним разом з авансуванням витрат арбітражного керуючого та початкова ціна на аукціоні становить 76,6 млн грн.

Забезпеченням за кредитними договорами є адміністративні та виробничі будівлі машинобудівного заводу, зокрема, приміщення головного виробничого корпусу, а також рухоме майно (виробниче обладнання цехів).

Колишній автозавод, де і розташоване заставне майно, займає площу в декілька десятків гектарів у Сихівському районі Львова. Міською владою розглядалися шляхи відновлення діяльності підприємства, що було флагманом українського автобусобудування, зокрема, й під колишнім брендом, викуп нерухомості або розробка архітектурної концепції розвитку цієї території.

"З огляду на такі перспективи цей актив є інвестиційно привабливим, в тому числі, для подальшого продажу або співучасті в проектах", - уточнює держбанк.

Він констатує, що юридичну особу – позичальника визнано банкрутом із застосуванням до неї процедури ліквідації. У 2020 році державним виконавцем проведено описи нерухомого майна підприємства та солідарних боржників (фінансового поручителя), проте його продаж наразі заборонено ухвалою суду.

Адреса місцезнаходження активу: Україна, м. Львів, вул. Стрийська, 45.

Продаж права вимоги відбудеться 5 липня шляхом електронного аукціону в системі ProZorro.Продажі.

Прийом запитань та пропозицій на участь у торгах триває до 04.07.2021.