"Укрексімбанк" судиться зі склозаводом нардепа Дунаєва за 45 млн дол.

Все про економіку та фінанси

Донецький апеляційний господарський суд розглядає апеляційну скаргу ПАТ "Лисичанський склозавод "Пролетарій" (одним з бенефіціарів вважається нардеп Сергій Дунаєв) на рішення Господарського суду Луганської області, який частково задовольнив позов Укрексімбанку до підприємства та вирішив стягнути з нього заборгованість на загальну суму близько 45 млн дол. (згідно з кредитними договорами 2007-2009 рр).

Ця історія цікава серед іншого тим, що в серпні 2014 року С. Дунаєв вносив у Верховну Раду законопроект, яким пропонував парламенту списати заборгованість «Пролетарія», причому не тільки перед Укрексімбанком, але за спожитий газ, за оренду цілісного майнового комплексу й за оренду земельних ділянок. А ще – повністю компенсувати збитки, завдані склазаводу під час АТО.

Як писав Finbalance, збиток Укрексімбанку за 9 місяців склав 8,33 млрд грн. У 2014 році він задекларував збиток 9,8 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 11,25 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 64,8%, по фізособам - 319,3%.

На кінець вересня 2015 року значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 12,71% (за вимогами НБУ має бути не менше 10%).

За попередніми оцінками Мінфіну та Мінекономрозвитку, необхідна сума докапіталізації "Укрексімбанку" за результатами стрес-тесту становитиме близько 26 млрд. грн (це при тому, що у 2014 р. він уже докапіталізовувався на 5 млрд грн). А збиток цього держбанку в поточному році може скласти 10,4 млрд грн.

Про спроби Укрексімбанку стягнути 5 млрд грн із "Заводу напівпровідників" братів Клюєвих читайте тут

41 млн євро  з "Укрпідшипника" цих таки Клюєвих - тут;

1,5 млрд грн з корпорації "Богдан", нечужої П. Порошенку - тут;

1,5-3,0 млрд грн з торгової мережі "Амстор" В. Новинського - тут;

811 млн грн з молочних активів групи "Континіум" - тут;

192 млн грн з "Українського медіахолдингу" С. Курченка (який раніше належав Б. Ложкіну) - тут.