"Укрексімбанк" спробує відсудити в "Укрпідшипника" Клюєвих 41,6 млн євро

Все про економіку та фінанси

Господарський суд Донецької області розглядає позов Укрексімбанку до ПрАТ «Укрпідшипник», ПрАТ «Артемівський машинобудівний завод «Вістек», ПАТ «Артемівський завод по обробці кольорових металів», ПрАТ «Костянтинівський металургійний завод», які належать братам Клюєвим.

З цих компаній держбанк прагне стягнути заборгованість на 41,6 млн євро.

При цьому в рамках зустрічних позовів ПАТ «Артемівський завод по обробці кольорових металів» та ПрАТ «Артемівський машинобудівний завод «Вістек» хочуть визнати договори поруки, які укладалися в листопаді 2006 року, такими, що втратили чинність ще в 2012 році.

Як писав Finbalance, Укрексімбанк також намагається стягнути 5 млрд грн. із «Заводу напівпровідників», який також належить Клюєвим; 1,5 млрд грн - з корпорації "Богдан"; 811 млн грн - з молочних активів групи "Континіум".

Збиток Укрексімбанку за 9 місяців склав 8,33 млрд грн. У 2014 році він задекларував збиток 9,8 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 11,25 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 64,8%.

За попередніми оцінками Мінфіну та Мінекономрозвитку, необхідна сума докапіталізації "Укрексімбанку" за результатами стрес-тесту становитиме близько 26 млрд. грн (це при тому, що у 2014 р. він уже докапіталізовувався на 5 млрд грн). А збиток цього держбанку в поточному році може скласти 10,4 млрд грн.