Укрексімбанк спробує стягнути 811 млн грн. з молочних активів групи "Континіум"

Все про економіку та фінанси

Господарський суд Волинської області розглядає справу про банкрутство ТОВ «Українська сирна компанія», в рамках якої Укрексімбанк домагається визнання його грошових вимог до підприємства на 811,3 млн грн.

ТОВ «Українська сирна компанія» входить до «Західної молочної групи» (відома, насамперед, торговою маркою «Комо»), яку контролює група «Континіум». Її кінцеві бенефіціари – це, зокрема, бізнесмени Степан Івахів (нардеп), Сергій Лагур та Петро Димінський. Лідером «Континіума» був Ігор Єремеєв, який влітку загинув через нещасний випадок.

Як писав Finbalance, збиток Укрексімбанку за 9 місяців склав 8,33 млрд грн (головна причина - відрахування до резерву під знецінення кредитів). У 2014 році він задекларував збиток 9,8 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 11,25 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів Укрексімбанку до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 64,8%, по фізособам - 319,3%.

За попередніми оцінками Мінфіну та Мінекономрозвитку, необхідна сума докапіталізації "Укрексімбанку" за результатами стрес-тесту становитиме близько 26 млрд. грн (це при тому, що у 2014 р. він уже докапіталізовувався на 5 млрд грн). А збиток цього держбанку в поточному році може скласти 10,4 млрд грн.