Укрексімбанк прогнозує прибуток 1,6 млрд грн у 2021 році

Все про економіку та фінанси

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер в інтерв’ю для Liga.net повідомив, що цей держбанк прогнозує прибуток за підсумками 2021 року на суму 1,6 млрд грн (за 2020 рік був збиток 5,6 млрд грн).

“Наш прогноз - 1,6 млрд грн [прибутку]. Уже в січні-лютому ми отримали близько 200 млн грн прибутку”, - зауважив Є. Мецгер.

За словами банкіра, рік тому, коли він був призначений на посаду, ситуація в Укрексімбанку була такою:

“Картина виглядала так собі: процентні витрати в два рази перевищували процентні доходи, з 120 млрд грн кредитного портфеля, 70 млрд - не обслуговувати взагалі.

З решти 50 [млрд грн], 10 - це альтернативна енергетика, яка в минулому році зіткнулася з певною галузевою кризою, ще 10 - кейси з реструктуризацією (спочатку клієнт платить дуже низьку процентну ставку, яка згодом виростала до ринкових значень).

У підсумку, у нас залишається 30 млрд кредитного портфеля, який генерує дохід від відсотків та близько 150 млрд грн пасивів, які потрібно обслуговувати. Розрив - в п`ять разів. Покрити його дуже складно навіть з урахуванням комісійного доходу, який заробляє банк.

У нас було кілька прогнозів щодо збитків: песимістичний - 10-12 млрд грн і "оптимістичний" - 9-10 млрд грн.

Ми звернулися до наглядової ради, показали все, що побачили, обговорили ситуацію з Нацбанком. Перший варіант докапа [докапіталізації] був 6,8 млрд грн - щоб покрити додаткові резерви. Другий - 10 млрд: щоб банк міг мати запас в плані нормативу достатності капіталу і почати розширення нового здорового портфеля.

Акціонер [Кабмін] обрав перший варіант - закрити наші поточні проблеми. Тому ми будемо орієнтуватися на стратегію органічного зростання за рахунок майбутнього прибутку. Паралельно займаємося проектами staff- і cost-cutting, шукаємо можливості повернути до життя деякі кредити, які практично не обслуговувалися і варіанти, як банк може швидко заробити”.

Говорячи про проблемні активи в портфелі Укрексімбанку, Є. Мецгер зазначив, що “ми зарезервували все, що було необхідно”. "Тепер питання - в якості нашого менеджменту: працювати з поточним портфелем і не допускати нової проблемної заборгованості. Відповідно, я не бачу потреби в докапіталізації в найближчому майбутньому. Надалі капітал буде зростати за рахунок прибутку банку”, - зауважив керівник держбанку.

Успішним прикладом врегулювання питання проблемних боргів глава Укрексімбанку назвав, зокрема, реструктуризацію заборгованості “Три О” (управляюча компанія ТРЦ “Гулівер”) і “Харків Пелес” (входить у групу DCH Олександра Ярославського).

“В останньому випадку ми отримали цілком ринкову ставку і клієнт погодився дозабезпечити кредит - ми отримали хорошу заставу у вигляді поруки платоспроможної юридичної особи. До цього борг практично не обслуговувався, але ми знайшли можливість для комунікації. Зараз у нас на черзі ще чотири великих кейса по реструктуризації”, - повідомив Є. Мецгер.