Укрексімбанк продає ще три кредити на 5 млрд грн: загальний обсяг лотів зріс до 60 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк в кінці листопада - на початку грудня планує ще три аукціони з продажу прав вимоги за непрацюючими кредитами.

Йдеться про заборгованість таких структур і пов`язаних з ними компаній (за даними держбанку, сума боргу відповідає стартовій ціні на лоти): "Фактор Ексім" і "Фактор Капітал" - 2,75 млрд грн (аукціон), "Алта Проперті" - 1,34 млрд грн (аукціон), "Айс Термінал", "Айс Логістик", "Міжнародна група морепродуктів", "Сіафуд Груп" - 1,06 млрд грн (аукціон).

Як писав Finbalance, нещодавно Укрексімбанк виставив на продаж непрацюючі кредити (NPL) на 55 млрд грн.

Таким чином, з урахуванням трьох згаданих кредитів, загальний обсяг NPL, який держбанк наразі продає, сягнув 60 млрд грн.

Укрексімбанк виставив на продаж заборгованість у т.ч. таких структур, груп і пов`язаних з ними компаній: "Завод напівпровідників" - 10,66 млрд грн (аукціон), "Агенція офісного будівництва" - 7,15 млрд грн (аукціон), "Азовелектросталь" - 7,06 млрд грн (аукціон), "Креатив" - 4,53 млрд грн (аукціон), "Райз-Максимко" - 3,63 млрд грн (аукціон), група "Веста" - 3,16 млрд грн (аукціон), група "Альміра" - 2,92 млрд грн (аукціон), АТЕМ - 2,26 млрд грн (аукціон), "КоронАгро" - 2,14 млрд грн (аукціон).

Крім того, Укрексімбанк продає права вимоги до таких компаній і пов`язаних з ними осіб: "Лисичанський склозавод "Пролетарій" - 1,8 млрд грн (аукціон), "Укрпідшипник" - 1,74 млрд грн (аукціон), "Богдан Моторс" - 1,67 млрд грн (аукціон), "Амстор" і "БТК "Таврія" - 1,5 млрд грн (аукціон), "Каскад Продакшн" - 1,34 млрд грн (аукціон), "ІнтерМікро Дельта, Інк" - 1 млрд грн (аукціон), "Ерлайт" - 982 млн грн (аукціон), "Укрпластик" - 472,5 млн грн (аукціон), Дельта Банк - 454 млн грн (аукціон).

Як зазначав Укрексімбанк, процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення кількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком.

"Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку", - додавав держбанк.

Як писав Finbalance, 3 листопада на майданчику ДП "СЕТАМ" планувався аукціон з продажу прав вимоги Укрексімбанку за кредитним договором, у забезпеченні по якому в т.ч. незавершений об`єкт нерухомості - комплекс преміум-класу Sky Towers площею 223 тис. кв. м. у центрі Києва (позичальник - ТОВ "Агенція офісного будівництва").

Стартова ціна на лот була 7,145 млрд грн (за даними держбанку, відповідає сумі заборгованості на 01.09.2021).

"Торги на відбулися", - вказано на сайті торгового майданчика ДП "СЕТАМ" Міністерства юстиції.

Як зазначається, заявки на участь у торгах подали 10 учасників, але ці заявки були відхилені через несплату гарантійного внеску (714,5 млн грн).