Укрексімбанк продає права вимоги за непрацюючими кредитами на 24,3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк повідомив, що розпочинає "масштабний продаж прав вимоги за кредитами проблемних позичальників, які не співпрацюють з банком щодо добровільного врегулювання заборгованості". Як зауважує держбанк, найближчим часом на електронні аукціони будуть виставлені "непрацюючі кредити позичальників-юридичних осіб, загальний обсяг яких сягає десятків мільярдів гривень", а в перспективі "планується також продаж проблемних кредитів фізичних осіб".

Загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на суму 24,3 млрд грн:

1. Боржник - "Агенція офісного будівництва" (проект Sky Towers). Початкова ціна лоту - 7,145 млрд грн. Торги - 3 листопада.

2. Боржник - “Креатив”. Початкова ціна лоту - 4,53 млрд грн. Торги - 8 листопада.

3. Боржники - "Сільськогосподарське підприємство "Нива", "Райз-Цукор"“Райз”“Райз-Максимко”. Початкова ціна лоту - 3,63 млрд грн. Торги - 8 листопада.

4. Боржник - “Укрпластик”. Початкова ціна лоту - 472,5 млн грн. Торги - 8 листопада.

5. Боржник - Дельта Банк. Початкова ціна лоту - 454,35 млн грн. Торги - 8 листопада.

6. Боржник - “Ерлайт”. Початкова ціна - 982,25 млн грн. Торги - 8 листопада.

7. Боржники - ПрАТ “Азовелектросталь”, ПрАТ "Азовзагальмаш", ПрАТ "Торговий дім Азовзагальмаш", ПрАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування", ТОВ "Баскетбольний клуб "Азовмаш". Початкова ціна лоту - 7,06 млрд грн. Торги - 11 листопада.

Як зазначає Укрексімбанк, процес продажу прав вимоги за NPL передбачає проведення декількох англійських та голландських аукціонів з поетапним зниженням ціни. На першому аукціоні права вимоги виставлені за ціною, що дорівнює розміру заборгованості позичальника перед банком. "Перехід до наступних аукціонів відбуватиметься за наявності попиту на певний лот та за умови, що застосування цього сценарію буде найбільш економічно вигідним для банку", - резюмує держбанк.