Укрексімбанк продає борги Клюєвих на 12,4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк виставив на продаж права вимоги до "Заводу напівпровідників" за низкою кредитних договорів на суму 10,66 млрд грн.

Аукціон планується 22 листопада на майданчику ДП "СЕТАМ".

Початкова вартість лоту відповідає сумі, на яку держбанк оцінює заборгованість "Заводу напівпровідників" (тобто 10,66 млрд грн).

У забезпеченні за кредитами - кілька об`єктів нерухомості, поруки юросіб, а також "продукція майбутніх періодів, що буде виготовлена за період з 2010 по 2012 рр." (цитата).

ПрАТ "Завод напівпровідників" було визнано банкрутом постановою Госпсуду Запорізької області від 24.11.2016.

Це підприємство пов`язували з Клюєвими.

Додамо, що Укрексімбанк також виставив на продаж права кредитної вимоги до “Укрпідшипника” (теж “імені” Клюєвих) на 1,74 млрд грн.

Аукціон планується 29 листопада на майданчику ДП "СЕТАМ".

У забезпеченні - в т.ч. низка об`єктів нерухомості в Києві.

03.07.2018 Госпсуд Донецької області визнав “Укрпідшипник” банкрутом.

Як писав Finbalance, Укрексімбанк заявляв про борг близького до Клюєвих "Укрпідшипника" на 2 млрд грн.

Додамо, що в 2015 році Ощадбанк повідомляв про заборгованість корпоративних клієнтів у Криму на 650 млн дол, причому як зазначалося, 94% цього портфелю – це були позики на будівництво 16 сонячних електростанцій, які пов`язували з Клюєвими. Згодом була інформація, що "сонячні" проекти Клюєвих на континентальній частині України перейшли під контроль китайської корпорації CNBM.

У першому півріччі 2020 року Ощадбанк списав з балансу борги "сонячних" проектів "імені" Клюєвих у Криму на понад 20 млрд грн.