Укрексімбанк надав позику Укравтодору на 2,87 млрд грн за рахунок рефінансу НБУ

Все про економіку та фінанси

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомив, що 19 серпня цей держбанк уклав чергову угоду з Укравтодором про придбання облігацій на 2,87 млрд грн з фіксованою дохідністю 9,99%.

Як констатує керівник Укрексімбанку, це відбулося після того, як 14 серпня цей держбанк залучив в НБУ 2,87 млрд грн рефінансування під 6% на три роки, а 19 серпня - взяв участь в аукціоні НБУ своп процентної ставки на таку ж суму "та зафіксував ризик переоцінки залученого ресурсу рівнем 6,5% річних" (цитата).

Таким чином, зауважує Є. Мецгер, Укрексімбанк "зафіксував маржу за операцією, враховуючи залучений ресурс та хеджування можливої зміни його ціни" (цитата).

За словами глави Укрексімбанку, держбанк фінансує будівництво та реконструкцію автошляхів у рамках держпрограми "Велике будівництво" на "абсолютно прозорих ринкових умов, очікуючи її сукупну маржинальність на рівні більше 2% річних" (цитата).

Нагадаємо, в кінці квітня керівники Укрексімбанку та Укравтодору в присутності президента Володимира Зеленського підписали угоду щодо надання держбанком першого траншу фінансування на оновлення доріг в обсязі 5,78 млрд грн під держгарантії зі ставкою 10,5% річних. Як зазначалося, загальна сума фінансування складе 19,3 млрд грн.

У червні Укрексімбанк надав надав Укравтодору другу чергу коштів у розмірі 5,081 млрд грн. “Вдалося і забезпечити для державного агентства ще більш привабливі умови угоди – відсоткову ставку позики за другим траншем ще більше знижено порівняно з базовою, аж до 9,99% річних. Натомість строк фінансування збільшився до двох років”, - зауважував тоді Є. Мецгер.

У червні Укравтодор заявляв, що НКЦПФР зареєструвала випуски його облігацій на 5,081 млрд грн, 2,898 млрд грн, 3,5 млрд грн, 2 млрд грн.

У кінці квітня Укрексімбанк залучав у Нацбанку рефінансування на 6 млрд грн на термін до 85 днів.

За даними НБУ, на 01.07.2020 в Укрексімбанку не було боргів по рефінансуванню.