Укрексімбанк хоче забрати в сестри Лагуна 28,45 гектарів землі через борг на 45 млн дол.

Все про економіку та фінанси

25 травня Господарський суд м. Києва задовольнив позов Укрексімбанку та прийняв рішення звернути стягнення на нерухоме майно, що належить ТОВ «Крем-1» (на підставі іпотечного договору від 29.12.2011), в рахунок погашення боргу ТОВ «Агроновоком» на 44,3 млн дол. і 27,06 млн грн. (заборгованість виникла на підставі договору від 29.12.2011 про кредитування шляхом відкриття безвідкличного документарного непокритого акредитиву).

Йдеться про земельні ділянки площею 28,45 гектарів, що розташовані за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Білогородка (цільове призначення - землі житлової забудови та землі житлової та громадської забудови).

Суд встановив спосіб реалізації предмета іпотеки «шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження за початковою ціною реалізації, визначеною в ході виконавчого провадження суб`єктом оціночної діяльності відповідно до чинного законодавства».

Згідно з матеріалами справа, ще 16.03.2015 Госпсуд м. Києва прийняв рішення про стягнення заборгованості з ТОВ «Агроновоком» в розмірі 38,34 млн дол. та 19,45 млн грн.

Як зазначається, Укрексімбанк надав позичальнику кредит шляхом відкриття безвідкличних документарних непокритих акредитивів на 5,5 млн дол та 25 млн дол. для забезпечення зобов`язань позичальника відповідно перед компанією «Cargill International SA» (Switzerland) та «Cargill Incorporated Petroleum Trading» (USA).

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ «Крем-1» є Лагун Антоніна Іванівна та Елені Лаоу (Кіпр).

За даними ЗМІ (у т.ч. "Радіо Свобода", газети "Дзеркало тижня", сайту "Главком" тощо), особа з ім’ям Лагун Антоніна Іванівна – сестра Лагуна Миколи Івановича, якому належало 70,61% акцій «Дельта Банку» (а решта 29,39%, до речі, - Cargill Financial Services Inc, слід розуміти, «не чужій» згаданим вище структурам). А. Лагун в свій час була членом спостережної ради «Дельта Банку» і членом його ревізійної комісії.

Окремої уваги заслуговує згадане вище ТОВ «Агроновоком». Слід розуміти, ця компанія була перейменована на «Марількомфрукт» (у них однаковий ЄДРПОУ – 33996335).

Як писав Finbalance, ТОВ «Агроновоком» фігурує в кримінальному провадженні Генпрокуратури щодо незаконного заволодіння і розтрати службовими особами «Дельта Банку» в 2014-2015 рр. держкоштів в особливо великих розмірах. За даними слідства, за рахунок коштів рефінансування НБУ було придбано валюту на 535 млн дол. та виведено її за кордон. Ці кошти перераховувалися, зокрема, на рахунки в латвійському JSC Baltic International Bank (у випадку ТОВ «Агроновоком»/ТОВ «Марількомфрукт» йшлося про 8,4 млн дол). Що важливо: слідчі Генпрокуратури підозрюють також посадовців НБУ в сприянні відповідним фінансовим махінаціям.

Ще нагадаємо, як писав Finbalance, Госпсуд Одеської області розглядає позов «Дельта банку» до ТОВ «Стройбуд Іллічівськ» про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання права власності (у контексті зобов’язань на 160,3 млн грн). Як третя особа в справі фігурує Укрексімбанк, якому «Дельта Банк» для забезпечення виконання своїх зобов’язань передав (договір від 31.10.2012) майнові права за кредитним та іпотечним договором від 2012 року зі «Стройбудом Іллчівськ».

Раніше в НБУ заявляли про судові претензії до Миколи Лагуна на 766 млн грн як поручителя по кредитам рефінансування для «Дельта Банку» (забезпеченням по відповідним позикам виступали земельні ділянки).

Про багатомільярдні збитки Укрексімбанку, відновлення капіталу з "мінусового" рівня за рахунок випуску Мінфіном ОВДП, судові війни з позичальниками тощо читайте тут.