"Укрексімбанк" хоче стягнути 1,5 млрд грн. з автокомпаній, не чужих Порошенку

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк продовжує намагатися стягнути кредитну заборгованість з низки компаній, які в ходять до корпорації «Богдан» - одного з найбільших операторів авторинку в Україні. На кону як мінімум 1,5 млрд грн.

До 2009 року основним власником «Богдана» був Петро Порошенко. Як повідомлялося, він продав свою частку бізнес-партнеру Олегу Свинарчуку (змінив прізвище на Гладковський, наразі – перший заступник секретаря глави РНБО). Але як писали ЗМІ, П. Порошенко досі має стосунок до «Богдана».

Наразі Господарський суд м. Києва наразі розглядає позов Укрексімбанку до ТОВ «Мега Авто Логістик», ТОВ «Богдан-Логістик» та дочірнього підприємства «Автобусний завод «Богдан» ВАТ «Черкаський автобус» про звернення стягнення на майно в рахунок погашення заборгованості, яка виникла за кредитним договором від 01.07.2009, на 1,185 млрд грн.

При цьому торік у жовтні Укрексімбанк домігся в судах рішення щодо солідарного стягнення 388,2 млн грн. з дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2" ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторз" та ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторз". У лютому 2015 року Госпсуд м. Києва задовольнив заяву "Богдан Моторс" про 10-річну розстрочку на виплату  (потреба в чому обґрунтовувалася падінням попиту на автомобілі в Україні через кризу, втрату активів на Донбасі тощо). У судах нижчих інстанцій Укрексімбанку не вдалося домогтися скасування цієї ухвали. І зараз він це пробує зробити на касаційному рівні - у Вищому госпсуді.

Також додамо, що 30 червня Госпсуд м. Києва задовольнив позов Укрексімбанку до ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан-Моторс" та дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №1 ПАТ "Автомобільна компанія Богдан Моторс" щодо стягнення 1,043 млрд грн. Згодом це рішення оскаржувалося в Київському апеляційному госпсуді.

Не виключено, що йдеться про споріднену справу до тієї, в якій фігурують ТОВ «Мега Авто Логістик», ТОВ «Богдан-Логістик» та дочірнього підприємства «Автобусний завод «Богдан» ВАТ «Черкаський автобус», адже йдеться про один і той же кредитний договір – № 151109К21 від 01.07.2009.