Укрексімбанк - про відплив коштів юросіб на 10,6 млрд грн і врегулювання ситуації

Все про економіку та фінанси

За даними Укрексімбанку, в період з 24 лютого по 31 березня обсяг коштів суб`єктів господарювання (без коштів бюджетних організацій) на депозитних та поточних рахунків у цьому держбанку зменшився на 10,6 млрд грн, "що було покрито за рахунок наявного запасу високоліквідних активів та рефінансування НБУ" (цитата).

Крім того, обсяг депозитів фізосіб у вказаний період зменшився на 1,66 млрд грн, тоді як поточні рахунки зросли на 2,15 млрд грн (без урахування курсових різниць).

"Покриття відтоків частково було забезпечене за рахунок погашення окремих активів - депозитних сертифікатів; міжбанківських кредитів, що були розміщені в банках інвестиційного класу", - зауважує Укрексімбанк.

Він констатує, що на 01.04.2022 залучив 5,5 млрд грн рефінансування НБУ, а можливості в отриманні додаткових кредитів рефінансування (з урахуванням вартості активів, що можуть бути передані Нацбанку для забезпечення зобов`язань, а також обсягу можливих бланкових запозичень) - близько 16,1 млрд грн.

"Банк проводить заходи превентивного характеру, направлені на розширення у подальшому доступного обсягу кредитів рефінансування НБУ на випадок виникнення такої потреби", - зауважує Укрексімбанк.

На 01.03.2022 борг Укрексімбанку по рефінансуванню становив 28,4 млрд грн, а обсяг активів - 196 млрд грн (у т.ч. ОВДП - 48,6 млрд грн).