Українці зможуть обміняти готівкову гривню на євро у банках Німеччини

Все про економіку та фінанси

Українці зможуть із 24 травня обмінювати в банках Німеччини гривні на євро. Відповідну домовленість досягнуто між міністерством фінансів ФРН, Бундесбанком, Об`єднанням німецьких кредитних інститутів та НБУ, повідомляє DW з посиланням на заяву німецького Мінфіну, констатує Liga.net.

Згідно з домовленістю, українці зможуть обміняти в Німеччині лише 1,5 млрд грн готівкою. За один раз можна обміняти до 10 000 грн.

Допускається обмін цієї суми як повністю, так і частинами. Приймаються банкноти номіналом 100, 200, 500 і 1000 грн. Комісію за обмін на євро не стягуватимуть. Обмін проводиться за курсом, оприлюдненим на сайті Бундесбанку.

Обмін гривень на євро фіксуватиметься в онлайн-додатку Європейського центробанку, щоб уникнути перевищення встановленого ліміту обміну в 10 000 грн.

При цьому перевірятимуться та зберігатимуться особисті дані кожного українця, який забажає обміняти гроші. Для посвідчення особи буде достатньо документів, які необхідні для переміщених українців для відкриття базового рахунку в Німеччині.

Програму обміну гривень на євро заплановано на три місяці. Фінансові втрати, які можуть статися під час обміну, відшкодовуватимуться за рахунок федерального бюджету.