Українські банки обмежили виведення коштів з криптобірж на картки

Все про економіку та фінанси

10 червня в українському медіапросторі почали обговорювати обмеження від банків на виведення коштів з криптовалютних бірж. Користувачі скаржилися на те, що не можуть провести операції. DOU розбирався, чому обмеження з’явилося, яких банків і криптобірж це стосується та як тепер отримати гроші.

Що сталося?

10 червня низка українських медіа повідомили, що Monobank не дозволяє вивести кошти з криптовалютних бірж на картки. Крім того, у повідомленнях йшлося про те, що обмеження нібито стосується лише криптобіржі Binance, і воно є нічим іншим як «рішенням банку».

То чи дійсно кошти не можна вивести?

Так, DOU це перевірив. При чому обмеження діє не лише в Monobank, а й у «ПриватБанк», Neobank, наприклад.

Таке рішення у Monobank пояснюють постановою НБУ № 18 від 20 квітня 2022 року, відповідно до якої банк зупиняє (повертає) вхідні та вихідні перекази в іноземній валюті у разі, якщо є підозра, що вони пов’язані із забороненою в Україні діяльністю.

«Якщо виведення коштів буде проводитися саме як зарахування SWIFT/SEPA переказу від брокерської або інвестиційної компанії (або якщо буде проходити як купівля квазі-кеш), операція буде забракована», — пояснили в Monobank.

Обмеження діють лише на Binance?

Ні. У підтримці Monobank кажуть, що жодних обмежень з їхнього боку саме щодо Binance не встановлювалося. «Обмежені SWIFT/SEPA перекази від брокерів або інших інвестиційних компаній», — додали там.

Як вивести кошти з криптобіржі?

У Monobank рекомендують пробувати вивести кошти за схемою P2P. Адже в такому випадку обмеження не застосовуються.

Постанова НБУ №18 від 20 квітня стосується, зокрема, переказів, «отриманих в результаті купівлі та продажу однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту задля отримання прибутку від зміни валютного курсу (форексні угоди), а також переказів з електронною валютою». У НБУ пояснили, що згадані операції слід трактувати «як такі, що призводять до непродуктивного виведення капіталу з країни».