Україні може знадобитися імпорт 2 млрд кубів газу

Все про економіку та фінанси

Для забезпечення підйому газу із підземних сховищ (ПСГ) Україні може знадобитися імпорт 2 млрд кубометрів "блакитного палива", зазначив у коментарі "Укрінформу" експерт з енергетичних питань, екс-заступник начальника департаменту енергоефективності "Нафтогазу" Олексій Хабатюк.

"Чергова хвиля похолодання очікується з 23 січня. Наскільки вона буде тривалою та сильною - не відомо. Але вже в першій половині лютого, за відсутності імпорту, навіть при помірному похолоданні до -10 градусів по більшій території країни протягом 3-5 діб може бути недостатньо потужності ПСГ", - сказав Хабатюк.

За словами експерта, навіть за помірно холодної погоди імпорт знадобиться не через неможливість закрити баланс по обсягах до закінчення опалювального сезону, а через можливе обмеження швидкості підйому газу (потужності) з ПСГ при похолоданні.

"Загалом наразі оцінюю потребу в імпорті на рівні 2 млрд кубометрів", - додав Хабатюк.

Він зауважив, що питання імпорту має більше фінансових проблем, ніж технічних. Так, ціни на газ на лютий з початку цього року майже не змінилися і коливаються біля 75 євро/МВт-год. 

Як повідомлялося, учасники газового ринку забронювали понад 195 млн кубометрів потужностей для імпорту газу в Україну в лютому.

За даними "Укртрансгазу", із 2 жовтня 2021 року до 16 січня 2022 року запаси природного газу в підземних сховищах (ПСГ) знизилися на 33,8% (на 6 млрд 328,6 млн куб. м) – до 12 млрд 371,5 млн куб. м.