Україна та Світовий банк готують п`ять проектів

Все про економіку та фінанси

5 квітня міністр фінансів Сергій Марченко провів відеоконференцію з Анною Б`єрде, віце-президентом Світового банку у справах Європи та Центральної Азії в рамках Щорічних весняних зборів МВФ та Світового банку, повідомляє Міністерство фінансів.

Як зазначається, міністр фінансів разом з віце-президентом Світового банку обговорили плани співпраці на найближче майбутнє - підготовку до запуску п’яти нових спільних проектів. На розгляд Ради Директорів Світового банку найближчим часом заплановано винести фінансування проектів «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів», «Київська міська мобільність», «Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго» та додаткове фінансування проекту «Доступ до довготермінового фінансування» для Укрексімбанку.

За інформацією Мінфіну, на сьогоднішній день вибірка коштів в рамках портфелю Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), порівняно із іншими міжнародними фінансовими організаціями, є найбільшою - станом на 01.01.2021 склала $693,55 млн. і це у 2,3 рази більше, ніж рік тому.

Крім того, Сергій Марченко обговорив з Анною Б`єрде можливості збільшення підтримки України на боротьбу з COVID-19 та нові інвестиційні проекти розвитку транспортної інфраструктури в Україні.

«У цьому році закінчується реалізація двох наших спільних проектів будівництва доріг. Саме тому ми хотіли б продовжити успішну роботу в цьому напрямку та поговорити про підготовку нового проекту для Укравтодору», - додав Сергій Марченко.

Обидві сторони висловилися щодо прогресу України в питанні земельної реформи та озвучили сподівання щодо якнайшвидшого завершення перегляду поточної програми МВФ.

Також було зазначено, що строк дії існуючої Стратегії партнерства Світового банку та України 2017-2021 спливає у червні 2021 року. Це означає, що вже час розпочати системну діагностику країни для визначення ключових пріоритетів для наступної чотирирічної Стратегії партнерства.