Україна та Німеччина обговорюють грант на 1 млрд євро, - посол

Все про економіку та фінанси

Україна може отримати від Німеччини грантову підтримку в розмірі одного мільярду євро, повідомила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен у Twitter за підсумками переговорів із міністром фінансів Сергієм Марченком, констатує "Суспільне".

"Обговорила з міністром фінансів Сергієм Марченком актуальний стан у фінансовій сфері та надання грантової (1 мільярд євро) допомоги Україні з боку Німеччини. Рада тісному співробітництву між міністерствами фінансів наших країн", — зазначила посол.

Своєю чергою міністр фінансів повідомив, що під час зустрічі "отримав запевнення у безкомпромісній підтримці України (Німеччиною — ред.)".

Нагадаємо,Україна 24 травня підписала угоду з Кредитною установою для відбудови (німецьким державним банком) щодо отримання бюджетної підтримки у обсязі 150 мільйонів євро.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, загальний розмір фінансової допомоги Німеччини становить 300 мільйонів євро. Кошти будуть спрямовані на "підтримку громадян і відбудову критичної інфраструктури".

Німеччина долучиться до післявоєнного відновлення України, а також надаватиме екстрену підтримку для подолання гострих наслідків війни. Про це під час візиту до України заявила міністр розвитку та економічної співпраці ФРН Свенья Шульце.